Komiks

Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna

Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna

Scenariusz: Lucas Harari
Rysunki: Lucas Harari
Okładka: twarda
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2021
Tytuł oryginału: L’Aimant
Rok wydania oryginału: 2017
Wydawca oryginału: Sarbacane
Tłumaczenie: Tomasz Swoboda
Redaktor naczelny: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 24,8 x 31,6 cm
Stron: 152
Cena: 69 zł
Wydawnictwo: Centrum Architektury
ISBN: 978-83-961764-5-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierre, paryski student architektury, zostawia wszystko i rusza do Szwajcarii. Cel podróży: termy w Vals, wspaniała budowla w sercu gór. Konstrukcja o idealnie czystej formie, przedmiot jego rozprawy, urzeka go i staje się jego obsesją… Pierre jest pewny, że jej ściany kryją w sobie tajemnicę – ukryte przejście, które trzeba koniecznie odnaleźć.

Projektantem term w Vals (1996), które stały się zarówno bohaterem, jak i scenerią fabularnego komiksu noir Lucasa Harariego, jest Peter Zumthor, światowej sławy szwajcarski architekt, laureat nagrody Pritzkera (2009). Budowla od momentu powstania budzi emocje i przyciąga. Wiele osób marzy, by zobaczyć jej wnętrze, zanurzyć się w wodzie i samemu przekonać się, na czym polega wyjątkowość tej architektury. Francuski rysownik i scenarzysta z dramaturgicznym wyczuciem powiązał opowieść o budynku i jej twórcy z lokalną legendą o morderczej górze, dorzucił wątki: niewielki erotyczny i spory erudycyjny, a przede wszystkim – niezwykle pięknie tę architektoniczno-kryminalną historię narysował.

Recenzja

Nurkując w ciemności, Jan Sławiński

Galerie

Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-