Komiks

Najwybitniejsi naukowcy #05: Newton. Grawitacja w akcji

Najwybitniejsi naukowcy #05: Newton. Grawitacja w akcji

Scenariusz: Jordi Bayarri
Rysunki: Jordi Bayarri
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2021
Seria: Najwybitniejsi naukowcy
Tłumaczenie: Agata Ostrowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 20,5x14,5 cm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328160255
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. W tym albumie poznajemy Isaaca Newtona, badacza, który odkrył prawo powszechnego ciążenia, a dokonał tego – według legendy – w sadzie, gdy na głowę spadło mu jabłko z drzewa, pod którym siedział. Z opowieści dowiadujemy się, że od Newtona od najmłodszych lat interesowało wszystko, co działo się dookoła niego. Lubił przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym poznawał reguły rządzące światem. Pozwoliło mu to stać się jednym z najbardziej wszechstronnych naukowców w historii. Jego odkrycia otworzyły zupełnie nowy rozdział w dziejach nauki.

Album zawiera także krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Galerie

Najwybitniejsi naukowcy #05: Newton. Grawitacja w akcji Najwybitniejsi naukowcy #05: Newton. Grawitacja w akcji Najwybitniejsi naukowcy #05: Newton. Grawitacja w akcji

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-