Komiks

X-Men. Wielki projekt

X-Men. Wielki projekt

Scenariusz: Ed Piskor
Rysunki: Ed Piskor
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2021
Seria: X-Men, Marvel Deluxe
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 18,0x27,5 cm
Stron: 360
Cena: 149,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150072
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wielka historia X-Men w jednym tomie!

Od założenia słynnej pierwszej drużyny mutantów, którą zebrał profesor Xavier, przez pojedynki z Magneto i wizytę na wyspie Krakoa, aż po plan X-tynkcji – ten album gromadzi wszystkie najważniejsze wydarzenia, które wpłynęły na losy Jean Grey i spółki. Ed Piskor, nietuzinkowy twórca komiksów niezależnych znany m.in. z nagrodzonej Eisnerem serii „Hip hop: Genealogia”, zabiera czytelników w niezwykłą podróż po dziejach jednej z najpopularniejszych superbohaterskich drużyn.

Opowiada kanoniczne historie o początkach X-Men, o ich najistotniejszych misjach, przygodach i bitwach na swój wyjątkowy sposób. Wartka narracja i obłędne rysunki – ten nietypowy album, który sam autor nazywa listem miłosnym, to lektura obowiązkowa zarówno dla każdego wielbiciela mutantów, jak i dla tych, którzy dopiero chcą poznać ich przeszłość.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: „Grand Design” #1–2, „X-Men: Grand Design – Second Genesis” #1–2, „X-Men: Grand Design – X-Tinction” #1–2, a także „X-Men” (1963) #1, „Giant-Size X-Men” (1975) #1 i „Uncanny X-Men” (1981) #268.

Galerie

X-Men. Wielki projekt X-Men. Wielki projekt X-Men. Wielki projekt

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-