baner

Komiks

Usagi Yojimbo #01: Bunraku i inne opowieści

Usagi Yojimbo #01: Bunraku i inne opowieści

Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2021
Seria: Usagi Yojimbo
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14,5x20,5 cm
Stron: 192
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328149069
WASZA OCENA
5.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nowe przygody Usagiego, szlachetnego ronina walczącego z ziemskimi i nadnaturalnymi niebezpieczeństwami czyhającymi w dawnej Japonii, po raz pierwszy w kolorze!

W pewnym mieście Usagi trafia na przedstawienie bunraku – teatru lalkowego. Jest zachwycony sztuką i docenia kunszt lalkarzy, ale zaraz potem zostaje wciągnięty w krwawą rozprawę ze złymi duchami. Na szczęście znów spotyka pogromcę demonów Sasukego i razem stawiają czoło nadprzyrodzonemu zagrożeniu. Później ronin poznaje sławną pisarkę, która tworzy opowieści o prawdziwych bohaterach – walecznych jak… sam Usagi. Długouchy wojownik dociera też na równinę Adachi, gdzie przed laty uczestniczył w wielkiej bitwie. Od dawna starał się wrócić w to miejsce, aby przedstawić swojemu dawno nieżyjącemu panu pewną prośbę... I w końcu razem z sympatycznym łowcą nagród Genem przeżywa niebezpieczną, ale wesołą przygodę!

Seria „Usagi Yojimbo” jest od wielu lat tworzona przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego.


Recenzja

Usagi Yojimbo #01: Bunraku i inne opowieści [recenzja], Jan Sławiński

Galerie

Usagi Yojimbo #01: Bunraku i inne opowieści Usagi Yojimbo #01: Bunraku i inne opowieści Usagi Yojimbo #01: Bunraku i inne opowieści

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-