baner

Komiks

Życie i czasy Charliego Chana Hock Chaye

Życie i czasy Charliego Chana Hock Chaye

Scenariusz: Sonny Liew
Rysunki: Sonny Liew
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2021
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x255 mm
Stron: 320
Cena: 125,00 zł
Wydawnictwo: Mandioca
ISBN: 9788396023438
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Oszałamiające arcydzieło wyimaginowanej i prawdziwej historii, Liew odtwarza całą karierę tytułowego rysownika poprzez grafikę i zdjęcia, aby poznać historię zarówno komiksów, jak i Singapuru” - Publishers Weekly.

“Niezwykle ambitne, stylistycznie akrobatyczne wręcz dzieło … niezrównana rozkosz” - The New York Times.

“Genialnie pomysłowy… Charlie jest łagodny, ale ma stalowe kolce, spostrzegawczy i dumny; z mistrzowską oszczędnością szczegółów - tu łuk brwi, tam głowa z rezygnacją - Liew nadaje mu w pełni rzeczywistą postać” - The Economist.

Jeden z najważniejszych komiksów XXI wieku wreszcie doczeka się polskiego wydania! Nagrodzony trzema Eisnerami, wyróżniony tytułem Książka Roku w Singapurze, bestseller The New York Times, komiks roku wg The Economist, Washington Post oraz New York Post, NPR czy AV Club, książka roku wg Publishers Weekly, zagraniczny komiks roku m.in. w Hiszpanii czy Danii.

Wymieniać można jeszcze wiele list i rankingów, bo “Życie i czasy Charliego Chana Hock Chye” to praca unikatowa, wybitna i wyłamująca się poza stereotypowe pojmowanie komiksów. A przecież to na wskroś komiksowy komiks poświęcony mistrzowi komiksu!

Sonny Liew (rocznik 1974) znany z komiksów z lekkich przygodowych wydawanych w USA (Dark Horse, Marvel i in.) w 2015 opublikował swoje opus magnum. Komiks komiksów, biografię nie- biografię, opowieść o artyście, a tak naprawdę historię Singapuru.

Graficzny majstersztyk, narracyjne mistrzostwo wymagające benedyktyńskiej pracy autora. Wydanie polskie okrasimy specjalnie zaprojektowaną okładką do okolicznościowego wydania z okazji piątej rocznicy ukazania się komiksu.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-