baner

Komiks

Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend

Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolor: Val Staples
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2021
Seria: Criminal
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180 x 275 mm
Stron: 176
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-66589-34-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Criminal to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Prawdziwy tryumf niezawodnego duetu twórców – Eda Brubakera i Seana Phillipsa – w których imponującym dorobku znajdują się także takie tytuły jak The Fade Out (Zaćmienie), Fatale, Incognito i Pulp.

Zły czas, złe miejsce to fragment niełatwej historii rodziny Lawless przedstawionej w dwóch odsłonach, które spajają bohaterowie tanich, komiksowych zeszytów. Gdy w latach siedemdziesiątych Teeg trafia za kratki, za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda. Robi więc wszystko, co w jego mocy, aby przeżyć i wrócić do swojego syna Tracy’ego w samą porę na jego dwunaste urodziny... które zamierza świętować, przemierzając samotne autostrady Ameryki z misją śmierci.

Tymczasem Parszywy weekend to opowieść o zbrodni w świecie komiksowych twórców – ponieważ komiksy nie tylko łamią serca, czasami potrafią też zabić! Hal Crane rysuje komiksy od kilkudziesięciu lat, więc wie o tym lepiej niż ktokolwiek inny. Uwięziony na konwencie komiksowym i oczekujący na nagrodę za całokształt twórczości, Hal zabiera czytelnika – i byłego asystenta – w mroczną podróż przez tajną historię medium, które od początku istnienia przyciągało drobnych złodziejaszków, oszustów i zdesperowanych marzycieli.

„Dzieła Brubakera i Phillipsa zawsze wyprzedzały swoje czasy o jakieś osiem lat”.
– Brian K. Vaughan

„Brubaker i Phillips wyznaczają najwyższy standard kryminalnych serii komiksowych”.
– Warren Ellis

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Criminal vol. 7: Wrong Time, Wrong Place oraz Criminal: Bad Weekend HC (Criminal #2–3).

Recenzja

Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend [recenzja], Przemysław Pawełek

Galerie

Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend Criminal #04: Zły czas, złe miejsce. Parszywy weekend

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-