reklama baner reklama
baner

Komiks

Usagi Yojimbo. Saga: Księga 7

Usagi Yojimbo. Saga: Księga 7

Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Wydanie: I zebrane
Data wydania: Marzec 2021
Seria: Usagi Yojimbo
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14,5x20,5 cm
Stron: 600
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 99788328149038
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”.
Siódma księga zbiera historie wydane w tomach „Zdrajcy ziemi”, „Miasto zwane piekłem” i „Czerwony Skorpion”. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie Usagi mierzy się z gangiem Czerwonego Skorpiona terroryzującym okolicę. Odważny królik trafia na ślady jego bandyckiej działalności wszędzie tam, gdzie się pojawi. Stara się przeciwstawić przestępcom, jednak sprawy przybierają dramatyczny obrót, kiedy Usagi zostaje posądzony o członkostwo w gangu. Nie pozostaje mu nic innego, jak obronić swoje dobre imię. Długouchy ronin będzie również ratował opętaną przyjaciółkę Kitsune przed hordą nieumarłych, próbował przywrócić spokój w miasteczku, które dwóch rywalizujących hersztów band zamieniło w piekło występku i okrucieństwa, a także wpadnie na trop zabójcy swojego dawnego pana, wskutek czego zostanie wystawiony na próbę cięższą niż kiedykolwiek, rozdarty między powinnościami honoru a pragnieniem zemsty.

Seria "Usagi Yojimbo Saga" to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Recenzja

Tułaczka bez końca, Jan Sławiński

Galerie

Usagi Yojimbo. Saga: Księga 7 Usagi Yojimbo. Saga: Księga 7 Usagi Yojimbo. Saga: Księga 7

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-