Komiks

Likwidator. Żołnierz klimatu

Likwidator. Żołnierz klimatu

Scenariusz: Ryszard Dąbrowski
Rysunki: Ryszard Dąbrowski
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2020
Seria: Likwidator
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x297 mm
Stron: 72
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kameleon
ISBN: 9788365577245
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W najnowszym albumie Ryszarda Dąbrowskiego z serii "Likwidator" zatytułowanym "Żołnierz klimatu", bohater powraca do swoich korzeni i staje w obronie bezmyślnie niszczonej przez człowieka przyrody. Tym razem głównym tematem poruszanym w komiksie, a co za tym idzie najważniejszym frontem walki bohatera jest ochrona klimatu. Ulega on gwałtownej dewastacji zarówno wskutek strukturalnej działalności człowieka (energetyka węglowa), jak i poprzez negatywne oddziaływania jednostki na klimat, np. nadmierny ruch pojazdów spalinowych czy spalanie w przydomowych piecach odpadów przemysłowych. Niejako przy okazji Likwidator rozprawia się z pomniejszymi szkodnikami zakłócającymi spokój na chronionych obszarach przyrody.

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu metody działania przyjęte przez Likwidatora dalekie są od finezji i subtelności. Autor słusznie wychodzi z założenia, że w świecie stojącym nad przepaścią samozagłady czasu na podjęcie jakichkolwiek działań jest coraz mniej i nie ma sensu marnować go na jałowe słowne perswazje. Zamiast tego przemawiają twarde argumenty w postaci kul wystrzelonych z karabinu maszynowego.

W komiksie "Likwidator: żołnierz klimatu" autor sięga po wypróbowaną w wielu poprzednich albumach konwencję komiksu drogi, w której to konwencji czuje się najlepiej.

W albumie znalazło się też kilka stron z pięknymi, klimatycznymi rysunkami pochodzącymi z gry planszowej "TUR DE KAZIMIERZ DOLNY".

Galerie

Likwidator. Żołnierz klimatu Likwidator. Żołnierz klimatu Likwidator. Żołnierz klimatu Likwidator. Żołnierz klimatu Likwidator. Żołnierz klimatu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-