baner

Książka

Antologia polskiego cyberpunka

Antologia polskiego cyberpunka

Autor: Paweł Majka, Łukasz Orbitowski, Tobiasz Piątkowski, Robert J. Szmidt, Robert Wegner
Okładka: Jakub Rebelka
Data wydania: Listopad 2020
Oprawa: ebook, audio
Wydawnictwo: Empik Go
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W „Antologii polskiego cyberpunka” znalazło się pięć odrębnych opowieści: „Serce Strzygi” Roberta Wengera, „1990” Łukasza Orbitowskiego, „Pastuch” Pawła Majki, „Śmierć Łucznika” Tobiasza Piątkowskiego oraz „Śmierć to nie wszystko” Roberta J. Szmidta.

Cyberpunkowa wizja Polski przyszłości: dystopijnej, rządzonej przez korporacje, w której społeczne rozwarstwienie prowadzi do walk między elitami i przestępczym półświatkiem. Czy postęp technologiczny pozwalający ludziom osiągać rzeczy dziś niemożliwe pozbawi ich człowieczeństwa? „Antologia polskiego cyberpunka” to superprodukcja Empik Go z udziałem wybitnych polskich twórców gatunku science fiction - Pawła Majki, Łukasza Orbitowskiego, Tobiasza Piątkowskiego, Roberta J. Szmidta i Roberta Wegnera. Muzykę skomponował Steez83 z zespołu PRO8L3M, a za oprawę graficzną odpowiada ilustrator Jakub Rebelka. Premiera formatu audio oraz e-booka w aplikacji już 10 listopada.

Cyberpunk po polsku
Cyberpunk to jeden z najważniejszych gatunków współczesnej popkultury. W bezkompromisowy sposób przedstawia, jakie konsekwencje może przynieść rozwój technologii i władza oparta na dostępie do informacji. Jak te przemiany mogą wpłynąć na polskie społeczeństwo, postanowili przedstawić kultowi pisarze znani nie tylko fanom świata fantastyki oraz science fiction. Majka, Orbitowski, Piątkowski, Szmidt i Wegner na zaproszenie Empik Go przygotowali opowieści, w których przewidują, do czego mogą doprowadzić pandemie, fale hejtu czy nieskrępowana cybernetyka. Każdy z autorów zaproponował historię osadzoną w innym polskim mieście, m.in Krakowie, Wrocławiu czy Radomiu, dzięki czemu powstało unikalne w Polsce zestawienie – „Antologia polskiego cyberpunka". Historie przeczytali Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Czeczot, Filip Kosior i Grzegorz Pawlak.

Antologia będzie dostępna w formie superprodukcji audio, ebooka i fizycznej książki, do druku na żądanie.


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-