reklama baner reklama
baner

Komiks

Kassumai

Kassumai

Scenariusz: David Campos
Rysunki: David Campos
Wydanie: I
Data wydania: 16 Listopad 2020
Tłumaczenie: Alicja Jancelewicz, Jakub Jankowski
Druk: sepia
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 132
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-29-8
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
3 towarzyszy, 6 miesięcy w ONG, 30 grup etnicznych (a nawet więcej!), 1 wielka nowa rodzina, miliony uśmiechów, wiele tabanek i piaskowych dróżek…

Kassumai [pozdrowienie z języka felupe] - jedno słowo, które zawiera w sobie: wolność, pokój i szczęście.

David Campos przebywał w Gwinei Bissau od listopada 2006 do maja 2007 roku w ramach projektu pomocowego dla mieszkańców São Domingos, który zrealizowano we współpracy organizacji pozarządowej Acção para o Desenvolvimento (Działanie dla Rozwoju) oraz urzędu miejskiego miasta Montijo. David podczas tego pobytu zakochał się w poznanych osobach, więc komiks, który za chwilę przeczytacie, jest nie tyle opowieścią o odbytej podróży, co wybiórczym dziennikiem przeżyć i kontaktów międzyludzkich, jakie autorowi dane było nawiązać w czasie pracy wolontariackiej, a także w czasie od niej wolnym.

Filmiki nagrane w czasie tej podróży dostępne są na kanale dawize (YouTube).
David urodził się w 1979 w Meudon-la-Forêt (Francja), jednak od czwartego roku życia mieszka w Portugalii. Dorastał w Montijo. Ukończył studia z zakresu animacji (w ETIC), tworzenia dla multimediów i sztuk audiowizualnych, a także kurs ilustracji i komiksu w Ar.Co. Pracował przy produkcjach animowanych, fanzinach i antologiach wydanych przez Associação Chili Com Carne.

Publikacja sfinansowana ze środków podmiotowej dotacji projakościowej przyznanej Instytutowi Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW na lata 2018-2020 za wyróżniającą ocenę PKA.

Galerie

Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai Kassumai

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-