baner

Komiks

Animal Man. Grant Morrison

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Chaz Truog, Tom Grummett
Wydanie: I
Data wydania: 2 Grudzień 2020
Seria: Animal Man, DC Black Label
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 712
Cena: 199,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328158290
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Pierwsze polskie wydanie wszystkich przygód Animal Mana ze scenariuszami Granta Morrisona. Słynny dziś Szkot na początku swojej amerykańskiej kariery w latach 80. XX wieku całkowicie odmienił wizerunek nieco zapomnianego bohatera DC, którego wymyślili Dave Wood i Carmine Infantino.

Animal Man to pseudonim Buddy’ego Bakera, przykładnego męża i ojca, który w sprzyjających okolicznościach potrafi przejmować moce zwierząt – siłę tygrysa, węch psa, zdolność latania ptaka. Niestety nie może się przebić do pierwszej ligi herosów i pozostaje na utrzymaniu żony. Nie rezygnuje jednak z marzeń, a przy okazji angażuje się w nie do końca legalną walkę o prawa zwierząt. Przed nami pełna humoru i refleksji seria opowieści o człowieku z przedmieścia, który nawet nie wie, jak i dlaczego został obdarzony mocą, a kiedy nagle ją traci, nie ma pojęcia, co ze sobą zrobić.

Grant Morrison jest autorem między innymi takich komiksów jak „Multiwersum” i seria „Doom Patrol” oraz opowieści o Batmanie i Supermanie. Większa część rysunków w albumie jest dziełem Chaza Truoga („Coyote”, „Doctor Fate”, „Green Lantern”).

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-