baner

Komiks

Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa

Scenariusz: Zbigniew Kasprzak, Wiesława Wierzchowska, Tadeusz Markowski, Andrzej Krzepkowski
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Wydanie: I
Data wydania: 16 Wrzesień 2020
Seria: Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa
Oprawa: twarda
Format: 20,5x28,5 cm
Stron: 264
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328158597
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Przedstawiciele zaawansowanej cywilizacji awaryjnie lądują swoim statkiem kosmicznym na Ziemi, a ludzie są przekonani, że odwiedzili ich sami bogowie. Do Oceanu Spokojnego wpada tajemniczy obiekt z kosmosu, wydarzenie to rozpoczyna szereg niewyjaśnionych katastrof morskich. Pewien Ateńczyk udaje się do egipskich kapłanów, aby poznać historię zaginionego przed tysiącem lat państwa.

Te i inne opowieści science fiction zawarte w niniejszej wyjątkowej antologii stworzył wyśmienity polski rysownik opowieści graficznych Zbigniew „Kas” Kasprzak. Antologia „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa” zbiera komiksy pierwotnie wydane przez wydawnictwo Sport i Turystyka, Krajową Agencję Wydawniczą oraz przez magazyn „Fantastyka” w latach 1982–1987: „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa”, „Regenerit”, dylogię „Gość z kosmosu” i „Zbuntowana”, „Człowiek bez twarzy”, „Hipotezy. Zagłada Atlantydy” oraz „Exponat AX”. Publikację wzbogacają wstęp i biografia, napisane przez Adama Ruska, a także obszerna galeria wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców Kasa.

Nowością i nie lada gratką dla fanów twórczości autora są także trzy nowe okładki do czarno-białych opowieści (wydanych w „Fantastyce” w odcinkach) i okładka główna całego albumu, które Kas narysował specjalnie do tego wydania. Dwutysięczny album w Klubie Świata Komiksu!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-