baner

Komiks

Folwark zwierzęcy

Folwark zwierzęcy

Scenariusz: Odyr, George Orwell
Rysunki: Odyr
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 203x254 mm
Stron: 176
Cena: 54,90 zł
Wydawnictwo: Jaguar
ISBN: 978-83-7686-869-1
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Klasyczna powieść w komiksowej malarskiej adaptacji.
"Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze niż inne".
"Folwark zwierzęcy" to wybitna powieść satyryczna i alegoryczna o konsekwencjach totalitaryzmu i nieodpowiedniej władzy, jedna z najgłośniejszych powieści George’a Orwella, zwanego "sumieniem swojego pokolenia".

W tym w pełni autoryzowanym wydaniu, artysta Odyr przekłada świat i przesłanie "Folwarku zwierzęcego" na wspaniale wyobrażoną powieść graficzną.
Komiksowa, malarska adaptacja Odyra płynnie przechodzi między satyrą a bajką i spodoba się wszystkim, niezależnie od wieku, zgodnie z zamierzeniami Orwella.


Przejmujący i elegancki wielobarwny hołd dla pozostającej na czasie alegorycznej opowieści George’a Orwella. Ilustracje Odyra przedstawiające zwierzęta wyzwalające się z poddaństwa, a potem żyjące z rezultatami swojej rewolucji są malarskie i sugestywne, jednocześnie swobodne i pouczające.
„The New York Times”

Mocne pociągnięcia pędzla Odyra doskonale podkreślają orwellowską satyrę.
„New York Journal of Books”

Ekspresyjna paleta akwarelowych barw ma w sobie coś poruszającego, pasującego do intensywności oryginalnego tekstu Orwella… Odyr po mistrzowsku oddaje klimat angielskiej prowincji i sceny szokującej przemocy; atmosfera i emocje są trafione w punkt.
„Publisher’s Weekly”

George Orwell urodził się 25 czerwca 1903. Urodzony w Motihari w Bengalu, do Anglii przyjechał w 1907 roku. Brytyjski pisarz i publicysta, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej. Jego dzieła odznaczają się inteligencją, dowcipem i wrażliwością na nierówności społeczne. Zagorzały krytyk systemów totalitarnych, zwolennik socjalizmu demokratycznego. Zmarł 21 stycznia 1950.
Odyr to brazylijski pisarz, rysownik i malarz. Jest współautorem powieści graficznej Guadalupe, napisanej z poetką Angélicą Freitas i wydanej przez Companhia das Letras. Opublikował także książkę Copacabana, napisaną wspólnie z Lobo.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-