baner

Komiks

Argentyna

Argentyna

Scenariusz: Andreas
Rysunki: Andreas
Kolor: Isabelle Cochet
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Stron: 96
Cena: 65,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-956102-4-0
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Zaginęła córka wysoko postawionego polityka, byłego doradcy trzech prezydentów i szarej eminencji władzy. Brak dowodów i motywów porwania, brak żądania okupu. Policja drepcze w miejscu. Ale ku zaskoczeniu wszystkich, dziewczyna pojawia się dwa dni po zniknięciu i podaje całkowicie nieprawdopodobną wersję tego, co się stało. A jeśli mówi prawdę i rzeczywiście tak było?

Argentyna to powrót Andreasa znanego z komiksów Rork, Koziorożec czy Raffington Event do thrillera. Artysta odchodzi od ezoteryzmu i mistyki, ale nie byłby sobą, gdyby nie pokazywał zdarzeń enigmatycznie, powodując wzmożone zainteresowanie.

Graficznie rysownik upraszcza kreskę inspirując się ligne claire (czysta linia). Jego stylizowany, elegancki i pół-realistyczny rysunek oddziaływuje dzięki silnym kontrastom czerni i wyrazistości jednolitych kolorów Isy Cochet.

Andreas dobrze sprawdza się w nowej technice i stylistyce, która pasuje do fabuły. Nowy album zaskakuje, jest bowiem najprostszym w odbiorze komiksem artysty od lat.

Galerie

Argentyna Argentyna Argentyna

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-