baner

Komiks

Milarepa. Niezwykłe życie wielkiego jogina Tybetu

Milarepa. Niezwykłe życie wielkiego jogina Tybetu

Scenariusz: Eva Van Dam
Rysunki: Eva Van Dam
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Tłumaczenie: Joanna Połeć
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 88
Cena: 128,00 zł
Wydawnictwo: Fundacja Rogaty Budda
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Życie Milarepy inspirowało wiele pokoleń praktykujących Buddyzm. Dzięki Evie van Dam, która w przejmujący i twórczy sposób przedstawiła w obrazach historię tego wielkiego tybetańskiego jogina, ma ona szansę sięgnąć jeszcze szerszego grona odbiorców i zachęcić czytelników w każdym wieku do wyruszenia ścieżką wyzwolenia, mądrości i współczucia.

—MATTHIEU RICARD, autor "Oświeconego włóczęgi"

Od mściwego czarnoksiężnika, przez oddanego buddyjskiego ascetę do oświeconej istoty - historia spektakularnego życia Milarepy jest pełnym mocy świadectwem samopoznania, przemiany i wyzwolenia.

Jest rok 1050. Milarepa szuka zemsty na pozbawionych skrupułów krewnych za złe traktowanie jego rodziny. Wyszkolony w sztuce czarnej magii, sprowadza nieszczęścia na wrogów. Jednak zrozumiawszy prawo przyczyny i skutku, Milarepa wyrzeka się magii na rzecz poszukiwania mistycznej prawdy. Udaje się na odosobnienie do jaskini, gdzie po latach intensywnej medytacji zyskuje zdolność zmiany kształtów. Przede wszystkim jednak, osiąga największe zwycięstwo ze wszystkich - zdobywa władzę nad samym sobą.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-