baner

Komiks

Papieże w historii: Leon Wielki. Pogromca Attyli

Papieże w historii: Leon Wielki. Pogromca Attyli

Scenariusz: France Richemond
Rysunki: Stefano Carloni
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2020
Seria: Papieże w historii
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6 x 28,5 cm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328198845
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kolejny tom serii „Papieże w historii”. Rzym, 452 rok n.e. Cesarstwo Rzymskie chyli się ku upadkowi. Stojący na czele Hunów Attyla sieje spustoszenie w Europie i zagraża Wiecznemu Miastu. Lud rzymski czuje się opuszczony przez cesarza Walentyniana III, który ukrył się w swoim pałacu w Rawennie. Na spotkanie z „Biczem Bożym” postanawia wyruszyć Papież Leon I, chcąc odwieść barbarzyńcę od ataku na Rzym. Dzięki zdecydowanej postawie i odwadze osobistej Leon I potwierdza swój autorytet jako głowy Kościoła i czyni z Rzymu niekwestionowaną stolicę chrześcijaństwa.

Autorką scenariusza jest francuska historyczka, pisarka i scenarzystka komiksów historycznych France Richemond, zaś rysunków – włoski rysownik i kolorysta Stefano Carloni.

Konsultantem historycznym serii oryginalnej jest Bernard Lecomte, dzienikarz, publicysta, slawista, uznawany za jednego z najlepszych francuskich znawców tematyki Europy Środkowo-Wschodniej i Watykanu.

Galerie

Papieże w historii: Leon Wielki. Pogromca Attyli Papieże w historii: Leon Wielki. Pogromca Attyli Papieże w historii: Leon Wielki. Pogromca Attyli

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-