baner

Komiks

Śledztwa Enoli Holmes #02: Sprawa lady Alistair

Śledztwa Enoli Holmes #02: Sprawa lady Alistair

Scenariusz: Serena Blasco
Rysunki: Serena Blasco
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2020
Seria: Śledztwa Enoli Holmes
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 64
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328198142
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Wyemancypowana Enola chce być niezależna od rodziny, co w wiktoriańskiej Anglii jest bardzo trudnym zadaniem dla kobiety. Po ucieczce z domu ukrywa się w Londynie pod wymyślonym nazwiskiem. Prowadzi własne dochodzenia, podając się za asystentkę nieistniejącego detektywa. A że ma wielki talent do udawania innych ludzi, bez trudu przybiera postacie zakonnicy czy arystokratki. Tym razem zajmie się poszukiwaniami młodej lady Cecily Alistair. Śledztwo doprowadzi ją w niebezpieczne zaułki dzielnic biedoty i do doków, gdzie robotnicy szykują się do buntu. Równocześnie będzie musiała prowadzić grę w kotka i myszkę z Sherlockiem oraz kontynuować poszukiwania własnej matki!

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści ""Lili Chantilly"", ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

Galerie

Śledztwa Enoli Holmes #02: Sprawa lady Alistair Śledztwa Enoli Holmes #02: Sprawa lady Alistair Śledztwa Enoli Holmes #02: Sprawa lady Alistair

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-