baner

Komiks

Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę

Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę

Scenariusz: Box Brown
Rysunki: Box Brown
Wydanie: I
Data wydania: 1 Kwiecień 2020
Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Oprawa: miękka
Format: 148x208 mm
Stron: 256
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-66335-68-4
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Opowieść o jednej z najbardziej zmitologizowanych używek w historii ludzkiej cywilizacji. Towarzyszyła ludzkości od zarania dziejów jako święty element religijnych rytuałów, lekarstwo, środek odurzający albo wprowadzający w bitewny szał.

W 1519 roku na amerykański kontynent przywieźli ją konkwistadorzy, m.in. Hernan Cortés, którzy korzystając z żyznej gleby i dobrych warunków zakładali jej plantację, by plony sprzedawać z dużym zyskiem w Europie. Lokalna ludność, szczególnie z terenów dzisiejszego Meksyku, zaczęła ją jednak stosować jako używkę pozwalającą przyjemnie spędzać czas.

Gdy na początku XX wieku Meksykanie w poszukiwaniu pracy nielegalnie emigrowali do Stanów Zjednoczonych zabierali ze sobą trawkę, którą dzielili się z wykonującymi podobnie niewolnicze prace Afroamerykanami. Nie potrzeba było wiele czasu, by amerykańscy prawodawcy powiązali używkę z etnicznymi mniejszościami i tym samym uznali ją za równie niebezpieczną dla zdrowej społecznej tkanki, co one.

W opartym na faktach komiksie Box Brown przedstawia historię trawki i pokazuje, dlaczego w wielu miejscach na całym świecie stała się ona wrogiem publicznym.

Galerie

Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę Trawka. Jak zdelegalizowano marihuanę

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-