Komiks

Negalyod

Scenariusz: Vincent Perriot
Rysunki: Vincent Perriot
Wydanie: I
Data wydania: 12 Luty 2020
Seria: Plansze Europy
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 208
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328197329
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Przygodowa opowieść science fiction, rozgrywająca się w pustynnym świecie pełnym dinozaurów i latających pojazdów! Na planecie, która uległa ekstremalnemu efektowi cieplarnianemu, większość ludzi żyje w napowietrznych miastach, a jedynie nieliczni nomadowie zamieszkują rozległe pustynie.
Aby utrzymać porządek w tym zniszczonym świecie, władzę dyktatorską sprawuje wojsko kierowane przez sztuczną inteligencję zwaną Siecią. Wszelkie przejawy buntu są krwawo tłumione, a wybranych dysydentów przewozi się do tajemniczego Centrum Sieci. Wywodzący się z ludu pustyni młodzieniec postanawia dotrzeć do głównego miasta „na górze”. Kieruje nim zwykła zemsta, dlatego nawet on sam nie przypuszcza, że jego mała prywatna wojna zapoczątkuje wielkie zmiany na całej planecie...

Vincent Perriot to urodzony w 1984 roku francuski autor komiksów takich jak „DOG" czy „Paci", a także rysownik serii „Taïga rouge" i „Belleville story" (scen. obu tytułów: Arnaud Malherbe). W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku zdobył kilka wyróżnień dla młodych twórców, w tym dwie nagrody Festiwalu w Angoulême.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-