baner

Komiks

Śledztwa Enoli Holmes #01: Sprawa dwóch zaginięć

Śledztwa Enoli Holmes #01: Sprawa dwóch zaginięć

Scenariusz: Serena Blasco
Rysunki: Serena Blasco
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2020
Seria: Śledztwa Enoli Holmes
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 64
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328198135
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pełna przygód, zagadek kryminalnych i szyfrów opowieść dla dzieci i młodzieży! Komiksowa adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Koniec XIX wieku, wiktoriańska Anglia. W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej mama, która wśród okolicznych mieszkańców ma opinię ekscentryczki. Nastolatka rozpoczyna poszukiwania, a jednocześnie wzywa z Londynu obu braci. Mycroft chce wysłać Enolę na pensję dla panien z wyższych sfer, lecz wyemancypowana dziewczyna nie zamierza dać sobą rządzić i bierze swój los we własne ręce... Co zrobi, aby zachować niezależność od braci, a jednocześnie odnaleźć mamę? Przed Enolą liczne niebezpieczeństwa do pokonania i tajemnice do wyjaśnienia!

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści Lili Chantilly, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

Galerie

Śledztwa Enoli Holmes #01: Sprawa dwóch zaginięć Śledztwa Enoli Holmes #01: Sprawa dwóch zaginięć Śledztwa Enoli Holmes #01: Sprawa dwóch zaginięć

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-