baner

Komiks

Green Lantern. Najczarniejsza noc

Green Lantern. Najczarniejsza noc

Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Ivan Reis
Wydanie: I
Data wydania: 20 Listopad 2019
Seria: Green Lantern, DC Deluxe
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 18,0x27,5 cm
Stron: 304
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328142992
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Jedna z najgłośniejszych opowieści superbohaterskich, w której główną rolę gra postać przeżywająca w ostatnich latach renesans popularności – Green Lantern. Od dawna trwa nieprzyjaźń między kilkoma gwiezdnymi korpusami bohaterów posługujących się latarniami o różnych kolorach.
Kruchej równowagi pilnują mądrzy Strażnicy z planety Oa – tylko dzięki nim nie doszło jeszcze do otwartej wojny między frakcjami. Pokój zostaje złamany dopiero przez latarnie nowego typu – czarne, których jedynym celem jest zniszczenie wszelkiego życia we wszechświecie. A że członkowie tej mrocznej grupy mogą sprawiać, iż umarli powstają z martwych, ich ponure szeregi ciągle rosną. W tej sytuacji jedynym sposobem ocalenia cywilizowanych planet jest połączenie sił wszystkich zwaśnionych korpusów, co nie będzie łatwe. Nawet Strażnicy będą musieli zrezygnować z neutralności i opowiedzieć się po stronie latarni niosących światło. Główną rolę w walce odegra ziemski Green Lantern – Hal Jordan.

Autorem pomysłu tej zrobionej z niezwykłym rozmachem opowieści jest znany amerykański scenarzysta komiksowy i filmowy Geoff Johns (współtwórca historii m.in. o Aquamanie, Flashu i Supermanie), a rysunki są dziełem brazylijskiego grafika Ivana Reisa (Amerykańska Liga Sprawiedliwości, Action Comics, Aquaman).

Galerie

Green Lantern. Najczarniejsza noc Green Lantern. Najczarniejsza noc Green Lantern. Najczarniejsza noc

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-