baner

Komiks

Osiedle Swoboda. Centrum

Osiedle Swoboda. Centrum

Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Michał Śledziński
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2019
Seria: Osiedle Swoboda
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 165 × 235 mm
Stron: 100
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-29-3
WASZA OCENA
10.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
10 /10
Zagłosuj!
Po kilku latach przerwy Michał "Śledziu" Śledziński wraca na Osiedle Swoboda! "Osiedle Swoboda. Centrum" to najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksowych, cieszącej się prawdziwie kultowym statusem.

"Śledziu" wraca do swoich bohaterów i na stare osiedlowe kąty, ale wprowadza też nowe postaci i miejsca, jak choćby tytułowe Centrum. Akcja komiksu dzieje się kilkanaście lat po wydarzeniach z poprzednich części i odpowiada na przyjamniej kilka pytań o dalsze losy osiedlowej ekipy.

Na album składają się trzy dłuższe historie - "Tydzień SKS", "Centrum", "Niedźwiedź kontra Papa Stajlo" - oraz cztery kilkuplanszowe opowieści. Każdy z dłuższych komiksów opatrzony jest wstępem autora i osobną okładką.

Recenzja

Swoboda idzie z duchem czasu, Jan Sławiński

Galerie

Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum Osiedle Swoboda. Centrum

Tagi

Osiedle Swoboda

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

POWRÓT NA OSIEDLEZmieniły się czasy, świat i współcześni młodzi ludzie też się zmienili, ale OS to twór ponadczasowy. Bo wszystko może pójść naprzód, mogą pojawić się latające samochody (taa, jasne, twórcy Transmetropolitana zaserwowali nam wizję pijanych kierowców wbijających się w wysokie piętra wieżowców i tyle wystarczy), ale jednak pewne rzeczy są niezmienne. Bo mentalność może być inna, inne może być otoczenie, ale ludzkie problemy pozostaną takie same. Poza tym Centrum to już inne Osiedle – nie dzieło odzwierciedlające życie młodzieży lat 90. XX wieku, ale sentymentalne spojrzenie na dorosłych ludzi, którzy wyrośli z tamtych lubiących imprezować i pakować się we wszelkie dziwne sytuacje dzieciaków. Jacy są? Co teraz robią? Jak żyją? W nich odzwierciedlają się zmiany, jakie w autorze i fanach zaszły przez ostatnie kilkanaście lat. A jednocześnie ekipa znów spotyka się, kto wie, czy nie po raz ostatni, by choć na chwilę wrócić do tego, jacy byli lata temu i zrozumieć to, co zaszło przez ten czas. Nie wiem, jak u Was, ale w moim oku kręci się łezka sentymentu.

AnonimowyGrzybiarz -

Recenzja:

https://mnichhistorii.blogspot.com/2019/10/osiedle-swoboda-centrum-micha-sledziu.html