reklama baner reklama
baner

Komiks

Osiedle Swoboda. Niedźwiedź

Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Kamil Kochański
Wydanie: II
Data wydania: 17 Listopad 2019
Seria: Osiedle Swoboda
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 165 × 230 mm
Stron: 80
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-30-9
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Każdy porządny bestseller musi w dzisiejszych czasach doczekać się sequeli, prequeli a nawet spin-offów. Dotyczy to oczywiście również komiksów, w tym legendarnego „Osiedla Swoboda” Michała „Śledzia” Śledzińskiego. Dwa pierwsze zbiorcze wydania sprzedały się, zanim wszyscy zainteresowani zdążyli je kupić, a podobny los czeka z pewnością wydanie trzecie. Ten sukces wymagał kapitalizacji, i oto jest – pierwszy oficjalny spin-off „Osiedla” pod tytułem „Niedźwiedź”!

Niedźwiedź, dla znajomych „Dźwiedziu”, to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z „Osiedla Swoboda”. Wikipedia opisuje go tak: „niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 roku”.

Opowieści o nim zaczęły ukazywać się jeszcze w magazynie „Produkt”, gdzie ponad dekadę temu cała historia się zaczęła. Albumowy „Niedźwiedź” w równych częściach składa się z materiału archiwalnego i premierowego. Scenariusz „Niedźwiedzia” napisał Śledziu, zarządca całego „Osiedla”, a całość fantastycznie narysował Kamil „Kurt” Kochański.

Tagi

Osiedle Swoboda

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-