baner

Komiks

Akt #22
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Jedną z premier 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi będzie 22. numer magazynu komiksowego AKT. W numerze ponownie gościmy Tadeusza Baranowskiego, mamy komiks duetu Dominik Szcześniak i Marcin Rustecki oraz premierowy odcinek przygód Garrona z Oderzy, Karola Jesiołkiewicza. Jarosław Wojtasiński wprowadza nową postać - Wild Billa, Rafał Śladowski prezentuje komiks z gatunku s-f, a Zvyrke finałowy odcinek NES. Mamy kolejne przygody Otiego Krzyśka Otorowskiego, nowy odcinek melona i niezawodnego Grabarza od Piotra Śmiechosława Wojciechowskiego.

Publicystyka to m. in. kolejny odcinek Z archiwum Tm-semic Dawida Śmigielskiego, a gwóźdź programu stanowi nasza subiektywna lista 100 komiksów na 100-lecie polskiego komiksu. Selekcja przysporzyła nam niemałych trudności. Na liście znajdują się dzieła ponadczasowe, co do których, przeważnie, nie było sporów, ale też kilka zaskakujących tytułów. Nie wartościowaliśmy dzieł znajdujących się w tym zestawieniu. Od początku przyświecała nam idea ułożenia tych historii według daty powstania, aby wyłoniła się z tego panorama polskiego komiksu – medium mającego się w ostatnich latach w naszym pięknym kraju coraz lepiej, dostarczającego lektur na najwyższym światowym poziomie i potwierdzającego swoją wartość artystyczną i kulturową. Komiksu, którego po prostu chce się czytać. Wiele tytułów w ogóle się nie pojawiło, co wywoła zdziwienie lub oburzenie. Oby.

Całość tego 64 stronicowego numeru AKT (z których 40 jest w kolorze) opatrzyliśmy okładką, do której wspaniałą ilustrację wykonał Michał Śledziński.

Galerie

Akt #22 Akt #22 Akt #22 Akt #22 Akt #22 Akt #22

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-