baner

Komiks

Cemęt Zin #01

Cemęt Zin #01

Data wydania: Maj 2018
Seria: Cemęt Zin
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 176x250 mm
Stron: 68
Cena: 7 zł
Wydawnictwo: Granda
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Autorzy: Szczepan Atroszko, Adam Święcki, Tomasz Biniek, Mateusz Suchecki, Edyta Bystroń, Piotr Drzewiecki, Tomasz Pstrągowski, Andrzej Włudecki, Bartek Błaszczeć, Anna Krztoń, Rafał Piasecki, Martina Wyżgoł, Andrzej Baron, Aneta Popierowska, Klein Karolina, Marta Kostecka, Piotr Kryk, Adrian Bienias, Arnold Woliński, Ozzie Scribbler, Karol Bobkowski, Janusz Samborski, Krzysztof Lichtblau, Karito Mashima, Tomasz Panek

Powstanie zina jest następstwem naszych komiksowych i okołokomiksowych działań w Szczecinie. Spotkania dyskusyjne, regionalny festiwal, portal, a w końcu i zin - to ścieżka, którą przeszliśmy. Jesteśmy dumni z naszych dokonań jak Fury ze zjednoczenia Avengers.

Ogłaszając nabór do zina nie miałem pojęcia ile i jakiej jakości prace do nas spłyną. W ostatnich latach nie można jednak narzekać na środowisko komiksowe. Nie tylko mieliśmy z czego wybierać, ale musieliśmy również podjąć decyzję o zwiększeniu objętości zina.

Staraliśmy się, by prace były zróżnicowane pod względem tematycznym i artystycznym. Przecież zin przyjął nazwę “Cemęt”, to zobowiązuje do dobrej mieszanki. Jako środowisko szczecińskie chcieliśmy pokazać trochę prac z regionu. Udało nam się to za sprawą prac Piotra Drzewieckiego, Tomasza Bińka, Szczepana Atroszki, Bartka Błaszczecia, Arnolda Wolińskiego i innych. Do tego “Cemęt” to także młode pokolenie uznanych już polskich rysowników i rysowniczek jak Anna Krztoń, Edyta Bystroń, Zimzonowicz i, zdobywający internety, melon. Całość zamyka tekst Tomka Pstrągowskiego o Śledziu. Michał Śledziński będzie gościem pierwszego Dnia Darmowego Komiksu w Szczecinie, stąd ten ukłon w jego stronę.

[opis wydawcy]

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-