baner

Komiks

Kłamstwo. I jak to robimy

Kłamstwo. I jak to robimy

Scenariusz: Tommi Parrish
Rysunki: Tommi Parrish
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2019
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 128
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-86-8
Komiks nr 274
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Po przypadkowym spotkaniu dwoje byłych bliskich przyjaciół próbuje ocalić wszystko, co pozostało z ich rozpadających się relacji. Niezręczna, bolesna noc, spędzona wspólnie, sprawia, że czują się bardziej samotni, bardziej niepewni i bardziej wyalienowani niż kiedykolwiek wcześniej.
Pierwsza powieść graficzna Parrish to wizualny wyczyn, w którym sprawnie nawigują w nurtujących ich tematach: queerowym pożądaniu, męskości, strachu i stale zmieniającym się stanie przyjaźni.
Parrish malują naładowane emocjami komiksy o codziennych relacjach, wątpliwościach i niepokojach. Psychologiczna przenikliwość artystów idealnie pasuje do stylu graficznego. Kłamstwo i jak to robimy to ekscytująca praca nowego głosu wśród twórców współczesnych powieści graficznych.

Kłamstwo i jak to robimy jest pełne życia i oddechu, ma w sobie wszystko, czego domagam się od sztuki. Tommi Parrish porusza wszystkie czułe struny. Leżę potem i myślę o tym po nocach. Chciałbym rozrzucać egzemplarze tej książki w lasach i pociągach, żeby ludzie ją sobie znaleźli. – Simon Hanselmann


Tommi Parrish przyszli na świat się w Melbourne w 1989 roku, a teraz mieszkają w Montrealu razem z dwoma psami, dwoma kotami i sześciorgiem ludzi. Komiksy Tommiego trafiły do stałych zbiorów Art Gallery of Western Australia, w przygotowaniu mają drugą książkę, powstającą dla 2dcloud. Jeżdżą prowadzić warsztaty i wykłady od Australii przez Amerykę po Argentynę.
Całe dnie spędzają, malując komiksy przy kuchennym stole.

Galerie

Kłamstwo. I jak to robimy Kłamstwo. I jak to robimy Kłamstwo. I jak to robimy Kłamstwo. I jak to robimy Kłamstwo. I jak to robimy Kłamstwo. I jak to robimy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-