baner

Komiks

Wilson

Wilson

Scenariusz: Daniel Clowes
Rysunki: Daniel Clowes
Wydanie: I
Data wydania: 21 Styczeń 2019
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 194x260 mm
Stron: 80
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-07-1
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Poznajcie Wilsona, zadufanego w sobie samotnego mężczyznę w średnim wieku, który najbardziej na świecie kocha swojego psa. Całkiem możliwe, że nikogo innego. Szukając jednak międzyludzkich relacji, Wilson zadręcza zarówno znajomych, jak i obcych konwersacjami pełnymi patosu wymieszanego z brutalnie szczerym i autokrytycznym poczuciem humoru.

Gdy umiera ojciec Wilsona, czyniąc go jeszcze bardziej samotnym, ten wyrusza odnaleźć swoją byłą żonę, w nadziei że uda się wskrzesić martwy od dawna związek. Okazuje się, że już po rozstaniu urodziła się ich córka i została oddana do adopcji. Wilson postanawia odnaleźć swoje jedyne dziecko, a potem zmusić obie kobiety, by na nowo stworzyli rodzinę. Ten szalony pomysł będzie miał poważne konsekwencje.

W swoim komiksie Daniel Clowes, autor „Ghost World”, „Davida Boringa”, czy „Patience”, tworzy fascynujący, porywający i boleśnie zabawny portret współczesnego egoisty – bezwzględnie szczerego i obojętnego wobec innych i ich potrzeb. „Wilson” doczekał się filmowej adaptacji z Woodym Harrlesonem i Laurą Dern w rolach głównych.

Clowes stworzył potwora, ale to potwór który przywróci wam wiarę w ludzi - The Guardian
Zabawny, wzruszający, absurdalny i dramatyczny - Miami Herald

Galerie

Wilson Wilson Wilson Wilson Wilson Wilson

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-