baner

Komiks

Ludzie Północy: Saga europejska

Ludzie Północy: Saga europejska

Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Leonardo Fernández, Riccardo Burchielli, Simon Gane
Okładka: Massimo Carnevale
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2019
Seria: Ludzie Północy
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 420
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328141285
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Trzeci tom zaplanowanej z rozmachem opowieści o wikingach, którzy w średniowieczu docierali do wybrzeży całej Europy – od północnych skrajów Skandynawii po Morze Śródziemne. W kilku historiach ukazane zostały przede wszystkim ciemne strony życia ludzi Północy – ciągła walka z wrogami i siłami natury; rozpaczliwe dążenie do sławy i bogactwa; głód ziemi i wolności. Poznajemy dwóch królów, których rody biją się ze sobą tak długo, że zaczyna im brakować mężczyzn zdolnych do walki.
Wraz z wielką armią wikingów stajemy pod obleganym Paryżem. Idąc śladem krwawego mściciela, obserwujemy walkę starych bogów z postępującym chrześcijaństwem. Uczestniczymy w łowach samotnego myśliwego, który zapuszcza się w nieprzebyte lasy Północy. Wędrujemy też z wszędobylskimi Skandynawami daleko na wschód – nad Wołgę. Oto wielki świat wikingów, dla których nie istniały granice poznania.

Twórcą i scenarzystą cyklu jest słynny amerykański autor Brian Wood (DMZ, Rebels, The Massive), a rysunki są dziełem kilkorga znanych grafików, w tym Riccardo Burchielliego (DMZ) czy Leandro Fernandeza (The Old Guard).

Galerie

Ludzie Północy: Saga europejska Ludzie Północy: Saga europejska Ludzie Północy: Saga europejska

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-