baner

Komiks

Złota kolekcja cz. 1

Złota kolekcja cz. 1

Scenariusz: Janek Koza
Rysunki: Janek Koza
Wydanie: I zebrane
Data wydania: Styczeń 2019
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165×235 mm
Stron: 96
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-05-7
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwszy tom ekskluzywnego wydania zbiorczego komiksowych pasków Janka Kozy, które ukazywały się w ciągu ostatnich lat m.in. w "Polityce", czy "Gazecie Wyborczej".

Koza, znany m.in. z albumów "Erotyczne zwierzenia" i "Wszystko źle" to baczny i wrażliwy obserwator naszej codzienności, który swoje spostrzeżenia zamienia w gorzkie, ale i niezwykle zabawne komiksowe miniatury.

W pierwszy tomie "Złotej kolekcji" znajdą się rozdziały traktujące o następujących zawsze aktualnych tematach: Polska, wybory, władza, czas.

Galerie

Złota kolekcja cz. 1 Złota kolekcja cz. 1 Złota kolekcja cz. 1 Złota kolekcja cz. 1 Złota kolekcja cz. 1 Złota kolekcja cz. 1

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

SATYRYCZNA UMOWNOŚĆJak powszechnie wiadomo, jeśli coś jest dla każdego, to najczęściej – jeśli jakimś cudem nie zawsze – jest też po prostu do niczego. Twórczość Janka Kozy na pewno nie jest dla wszystkich, ale niektórzy, patrząc na jego specyficzną kreskę, z pewnością zadadzą pytanie: czy to w ogóle może być dobre? Może. I jest. Choć zarazem jest to rzecz bardzo specyficzna, raczej dla dość wąskiego grona czytelników, którzy nie tylko lubią satyrę, ale i doskonale orientują się w panującej w kraju sytuacji. Kto lubi takie klimaty albo po prostu dał się urzec poczuciu humoru pana Kozy – łatwo natrafić choćby w Internecie na jego prace – ten przy Złotej kolekcji będzie się dobrze bawił.