baner

Komiks

The Manga Guide. Biochemia

The Manga Guide. Biochemia

Autor: Azuma Shoko, Takahashi Mana
Scenariusz: Masaharu Takemura
Rysunki: Masaharu Takemura
Data wydania: Marzec 2018
Seria: The Manga Guide
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 268
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Naukowe PWN
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kumi uwielbia jeść, lecz martwi się, że zamiłowanie do niezdrowej żywności ma wpływ na jej zdrowie. Zdeterminowana, żeby odkryć sekrety odżywiania się, uzyskuje pomoc swojego bystrego przyjaciela Nemoto i jego pięknej profesor biochemii, dr. Kurosaki. I zaczyna się przygoda...

Na kartkach książki The Manga Guide. Biochemia będziesz śledzić, jak Kumi bada tajemnice działania wnętrza swojego ciała.

Przy użyciu przyjaznego robota endoskopowego – Robokota, wyruszysz w podróż przez niezwykłą chemiczną maszynerię, która utrzymuje nas przy życiu i przyjrzysz się bliżej biopolimerom, takim jak DNA i białka, procesom metabolicznym, które zamieniają naszą żywność w energię, oraz enzymom, które katalizują reakcje chemiczne w naszych ciałach.

Gdy zanurzysz się we wnętrzu komórek roślin i zwierząt, poznasz:

- metabolizm substancji takich jak węglowodany, tłuszcze, białka i alkohol,
- sposób wytwarzania ATP przez elektrownie znane jako mitochondria,
- transkrypcję DNA i różne rodzaje RNA, które wspólnie dokonują translacji kodu genetycznego w białkach,
- sposoby pomiaru kinetyki enzymów i dowiesz się, jak działają inhibitory.


Niezależnie od tego, czy jesteś naukowcem–amatorem, studentem medycyny, czy tylko interesuje Cię, jak twoje ciało zamienia ciastka w energię, The Manga Guide. Biochemia jest kluczem do wiedzy o życiu!

Seria The Manga Guide łączy formę ciekawych i zabawnych japońskich komiksów z praktyczną wiedzą z zakresu tak popularnych ostatnio dziedzin jak: fizyka, informatyka, biologia molekularna czy biochemia. To kompilacja graficznych prac najważniejszych japońskich artystów zajmujących się mangą i wiedzy specjalistów z najbardziej prestiżowych uczelni.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-