baner

Komiks

Arzach. Szalony Eroktoman. Wakacje majora

Arzach. Szalony Eroktoman. Wakacje majora

Scenariusz: Moebius
Rysunki: Moebius
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2018
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 168
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135635
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Zbiorczy album autorstwa Moebiusa (Jeana Girauda, 1938–2012), francuskiego klasyka gatunku, zawiera trzy tomy: Arzach, Szalony Erektoman i Wakacje Majora. Mistrz opowiadania obrazem kolejny raz ukazuje nam zwariowany wszechświat, w którym wszystko jest możliwe. W Arzachu Moebius prowadzi narrację bez słów, a samo dzieło stanowi refleksję na temat lektury, tworzenia i przekazywania fabuł. Poza tym można w nim znaleźć dużo elementów onirycznych i nawiązujących do śmierci. Zabiera nas także w podróż ze zwykłą francuską rodziną, która zbacza z drogi, aby szybciej dojechać na wakacje. Turyści gubią się i zaczynają przeżywać irracjonalne przygody. W Szalonym Erektomanie przestrzega przed skutkami lekceważenia zakazów… Policji Antywzwodowej. W zbiorze historii Wakacje Majora pojawia się opowieść o stereotypowym Francuzie, a także dużo zabawy z konwencją i narracją.

W 1986 roku wydawnictwo Marvel postanowiło przedstawić amerykańskiej publiczności wszystkie dzieła francuskiego artysty stworzone do połowy lat 80. Na potrzeby rynku amerykańskiego komiksy musiały zostać pokolorowane. Puryści okrzyknęli ten zabieg świętokradztwem, ale barwna edycja biła w USA rekordy sprzedaży. Niedługo potem ukazała się także we Francji. Przedstawiamy kolorową wersję trzech komiksów w zbiorczym tomie.

Recenzja

Giraud wielkim komiksiarzem był, Przemysław Pawełek

Galerie

Arzach. Szalony Eroktoman. Wakacje majora Arzach. Szalony Eroktoman. Wakacje majora Arzach. Szalony Eroktoman. Wakacje majora

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-