baner

Komiks

Ko-miks. Grafiki, komiksy i skrawki

Scenariusz: Art Spiegelman
Rysunki: Art Spiegelman
Wydanie: I
Data wydania: 2019
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Oprawa: twarda
Stron: 120
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 9788364638398
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...
Przez kilka dekad kariery Art Spiegelman wpływał na rozwój komiksu na całym świecie. Jego nagrodzony Pulitzerem Maus sprawił, że powieść graficzna została uznana za pełnoprawny gatunek sztuki wysokiej, który może wyrażać kwestie zarezerwowane dotychczas dla literatury poważnej.

Krótsze formy komiksowe publikowane w prasie czy albumach wpływały na kolejne pokolenia artystów, którzy zawdzięczają mu wzrost zainteresowania ich dziełem od strony krytyki i czytelników.

Ko-miks to obszerny album poświęcony karierze legendarnego twórcy, ukazujący po raz pierwszy pełen zakres i rangę jego dokonań artystycznych. Od najwcześniejszych, undergroundowych komiksów, poprzez prace projektowe (książki, magazyny, litografie a nawet szkło), ilustrację prasową (genialne projekty okładek dla "New Yorkera") aż do albumów komiksowych - fantastyczna lektura nie tylko dla fanów komiksu.

W Ko-miksie przeczytasz eseje poświęcone Spiegelmanowi autorstwa gwiazdy amerykańskiej krytyki filmowej J. Hobermana, kuratora MoMA i dziekana Yale University School of Art, Roberta Stora... a także po raz pierwszy po polsku komiksy Spiegelmana z legendarnego pisma "RAW".

Ko-miks to jedyna taka wycieczka z przewodnikiem po dziele autora Mausa.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-