baner

Komiks

Opowieści Grabarza. Krótkie historie o życiu marnym i bez celu

Opowieści Grabarza. Krótkie historie o życiu marnym i bez celu

Scenariusz: Piotr Wojciechowski
Rysunki: Piotr Wojciechowski
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2018
Seria: Opowieści Grabarza
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x297 mm
Stron: 36
Cena: 25,00 zł
Wydawnictwo: Pracownia Plastyczna
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Grabarz Józef stara się żyć po Bożemu. Co niedzielę chodzi do kościoła. Słucha się księdza. Odmawia modlitwę co wieczór. Z przyjaciółmi podzieli się opowieścią. Służy radą i pomocą. Uczciwie wykonuje swoją pracę, a praca trudna, bo z denatami. Zakopać trumnę tak głęboko w ziemi, by umrzyk się z niej nie wydostał. Jeszcze by łaził gdzieś po ugorach lub zapędził się na czyjeś podwórko małe dzieci straszyć.

Grabarz Józef stara się żyć po Bożemu. Chociaż za oknami jego chaty zjawy tańcują nocami. Chociaż diaboły bezczelnie pałętają się po cmentarzu i bałaganią na rozstajach dróg. Chociaż kostucha spaceruje po polach, a czort namawia do złego.

Grabarz Józef się stara.

Słodko-gorzkie opowieści o życiu Grabarza Józefa z pogranicza jawy i snu. W albumie zebrano historie publikowane na łamach magazynu komiksowego "AKT" oraz te, z którymi czytelnik może zapoznać się po raz pierwszy.

Debiut komiksowy Piotra Wojciechowskiego, współorganizatora Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt oraz współtwórcy pisma "AKT" (oficjalnego wydawnictwa Asocjacji Komiksu w Toruniu).

[opis wydawcy]

Recenzja

Pamiętaj, że umrzesz, Maciej Jasiński

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-