baner

Komiks

Corto Maltese. Przygody celtyckie

Corto Maltese. Przygody celtyckie

Scenariusz: Hugo Pratt
Rysunki: Hugo Pratt
Kolor: Patrizia Zanotti
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2017
Seria: Corto Maltese, Mistrzowie Komiksu
Tytuł oryginału: Maltese Corto Maltese 6. Les Celtiques
Rok wydania oryginału: 1980
Wydawca oryginału: Casterman
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 216 x 285 mm
Stron: 136
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116863
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Czwarty tom historii przygodowej o awanturniku Corto Maltese składa się z sześciu opowieści, rozgrywających się w Europie w latach 1917–1918. Corto przybywa z Ameryki Południowej do Wenecji, aby odnaleźć stare dokumenty, mogące wyjaśnić zagadkę położenia Eldorado. Potem angażuje się w poszukiwanie złota obalonych władców Czarnogóry. Następnie w Dublinie wspiera irlandzkich powstańców walczących z brytyjskimi okupantami. Zaraz potem trafia do południowej Anglii, gdzie król baśniowych elfów szykuje się, by stawić czoło inwazji stworów z germańskich mitów. W końcu Maltese dociera do Francji, by przeżyć kolejne przygody, z których jedna jest związana z asem niemieckiego lotnictwa, Czerwonym Baronem.

Liczącą dwanaście tomów serię o przygodach marynarza włóczęgi i romantycznego awanturnika stworzył słynny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato czy El Gaucho.

Cykl Corto Maltese jest obecnie uznawany za klasykę komiksu europejskiego. Pierwszy album serii pt. Opowieść słonych wód zdobył w 1976 roku prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks realistyczny.

[opis wydawcy]

Recenzja

Przygody wojenne, Krzysztof Zimiński

Galerie

Corto Maltese. Przygody celtyckie Corto Maltese. Przygody celtyckie Corto Maltese. Przygody celtyckie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-