reklama baner reklama

Nowe Teksty

Utknąć w Filadelfii
Panic o 1. tomie "Oblivion Song. Pieśń otchłani"
Wino im starsze tym… gorsze?
Sus o "Torpedo 1972"
Pomściciele z Gotham
Gierszewski o "Batman. Detective Comics: Syndykat ofiar"
Retro Batman
Sławiński o "Batman. Świt mrocznego księżyca"
Nosił Wade razy kilka
Grygiel o "Deadpool. Wszystko, co dobre…"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

Komiks

Las Piaśnicki

Las Piaśnicki

Scenariusz: Tomasz Mering
Rysunki: Tomasz Mering
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2017
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 44
Cena: 0 zł
Wydawnictwo: Muzeum Piaśnickie
ISBN: 978-8-944033-9-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
"Las Piaśnicki" jest popularnym źródłem informacji o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na początku II wojny światowej w Wejherowie i okolicach. Scenariusz komiksu opiera się na publikacjach, dokumentach historycznych, relacjach naocznych świadków tych wydarzeń. Opiekę merytoryczną nad scenariuszem sprawowali pracownicy naukowi Muzeum Piaśnickiego, dr Mateusz Ihnatowicz i dr Aleksander Michalak, zaś historyczny wstęp napisał prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski. Czarno-białe, oszczędne w formie rysunki Tomasza Meringa pozwalają czytelnikowi skupić się na najważniejszych kwestiach związanych z tematem opowieści.

Celem Muzeum Piaśnickiego jest rozpowszechnianie wiedzy o zbrodni piaśnickiej oraz innych zbrodniach popełnionych przez Niemców na Pomorzu w ramach tzw. akcji "Inteligencja" (niem. Intelligenzaktion) i Operacji "Tannenberg". Komiks umożliwi dotarcie do młodzieży i miłośników tej formy artystycznej, po którą coraz częściej sięgają instytucje, aby mówić o historii. Wśród nich jest np. Muzeum Powstania Warszawskiego organizujące konkurs "Powstanie `44 w komiksie". Swoją publikację komiksową pt. "Szczęściarz z rocznika 1917" wydało również Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Tomasz Mering, autor "Lasu Piaśnickiego", jest mieszkańcem Wejherowa. Urodzony w 1977 r. twórca komiksów, storyboardów i animacji związany jest z trójmiejskim środowiskiem komiksowym. W swoich pracach często porusza tematy historyczne, nierzadko czerpie inspiracje z literatury pięknej. W 2014 r. został stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury. Jego historie obrazkowe prezentowane były m.in. w Trójmieście, Płocku, Łodzi, Białymstoku, w Magdeburgu w Niemczech, a także publikowane w szeregu czasopism.

"Las Piaśnicki" trafi do szkół, bibliotek, czytelni i wybranych instytucji. Będzie ponadto przekazywany w formie nagród w konkursach.
[opis wydawcy]

Galerie

Las Piaśnicki Las Piaśnicki Las Piaśnicki

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-