baner

Komiks

Paprochy Historii. Zielonogórskie podróże w czasie

Paprochy Historii. Zielonogórskie podróże w czasie

Scenariusz: Igor Myszkiewicz
Rysunki: Igor Myszkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Cena: 20,00 zł
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Forum Art
ISBN: 9788393815371
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Paprochy Historii” to najnowszy pełnometrażowy komiks Igora Myszkiewicza, przybliżający w atrakcyjnej formie zaskakujące meandry dziejów Zielonej Góry. A są to dzieje niezwykłe, wplecione niejednokrotnie w historię o wiele większą…

Wielka historia składa się z małych opowieści, czasem zabawnych lub groteskowych, czasem ponurych i wstydliwych. Dziwaczne wydarzenia, zbiegi okoliczności, ludzkie błędy, przebłyski geniuszu albo szaleństwa... Z perspektywy czasu widać niekiedy jak rozrzucone na przestrzeni wieków zdarzenia łączą się w elementy większych narracji, niby zapomniane gdzieś pod szafą paprochy, które, gdy dać im czas, obrastają kurzem i pajęczyną zbijając się niepostrzeżenie w przedziwne, fantastyczne kłęby...

Igor Myszkiewicz (ur. 1974 r.); artysta plastyk, absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze (dyplom z litografii w pracowni ad. Stefana Ficnera w 1999 r.). Obecnie kustosz w zielonogórskim Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zajmuje się głównie rysunkiem, grafiką, komiksem i ilustracją. Twórca ”Zdeptaka” - cotygodniowych pasków komiksowych komentujących w latach 2009-2016 zielonogórską rzeczywistość, oraz krzepiącego bloga komiksowego ”Kryzys Wieku”. Pomysłodawca i ilustrator antologii opowiadań fantastycznych ”Fantazje Zielonogórskie”. Autor powieści graficznej ”W SEPII” i książki ”Signum Temporis. Zielonogórskie pomniki i rzeźby plenerowe”. Współautor publikacji o lokalnym środowisku kulturalnym: ”Monografii Okręgu Zielonogórskiego ZPAP”, ”Nie wszystek umrę” i ”Kroniki Zielonogórskiego Rocka”. Autor projektu sztandaru Zielonej Góry, ufundowanego w 2010 r.


„Paprochy Historii” nominowane były do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2016, zostały wtedy także uhonorowane wyróżnieniem za najładniejszą edytorsko książkę roku.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-