baner

Komiks

Terror

Terror

Scenariusz: Andre-Paul Duchateau
Rysunki: Rene Follet
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2017
Tytuł oryginału: Terreur
Rok wydania oryginału: 2002/2004
Wydawca oryginału: Le Lombard
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 24x32 cm
Stron: 120
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-65454-52-2
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Dwutomowa historia zakorzeniona w wydarzeniach historycznych powiązanych z Rewolucją Francuską i będąca fabularyzowaną biografią słynnej Madame Tussaud (tej od słynnego Muzeum Figur Woskowych).

Niezwykła przygoda Marie Tussaud rozpoczyna się w Paryżu w okresie Terroru. Jej życie wywraca się do góry nogami w chwili, gdy jej wuj, zmuszony do ucieczki, powierza jej prowadzenie należącego do niego muzeum figur woskowych. Przedsiębiorcza i pomysłowa Marie sprawia, że muzeum Curtiusa staje się miejscem spotkań całego ogarniętego Rewolucją Paryża. Znajdująca się w samym środku intryg i spisków tego burzliwego okresu, młoda kobieta zawdzięcza swój ratunek niczemu innemu, jak wyjątkowej odwadze.

Po nieudanym małżeństwie opuszcza Francję, by osiedlić się w Wielkiej Brytanii. Czeka ją tam życie uliczne, które ściąga ją na drogi usiane pułapkami. Po upływie trzydziestu lat zawziętej walki, założy w Londynie znane na całym świecie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

Scenarzysty - legendy francuskiego (i belgijskiego) komiksu przedstawiać nie trzeba - André-Paul Duchâteau to autor dziesiątków historii i jeden z najbardziej płodnych twórców piszący od lat 50-tych... Autor m.in. Yansa czy Bruce J.Hawkera.

Kolejna pozycja z kolekcji SIGNE wydawnictwa Le Lombard (wcześniej wydane przez Scream Comics tytuły z tej kolekcji: Tulipanek, Sykes, Małe pożegnania i Łabędzi śpiew cieszyły się wielką popularnością wśród czytelników).

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-