baner

Komiks

Księżycowi marzyciele

Księżycowi marzyciele

Scenariusz: Cedric Villani
Rysunki: Edmond Baudoin
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2017
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 190x260 mm
Stron: 192
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-37-0
Komiks nr 218
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Werner Heisenberg, niepewny.
Alan Turing, wyzwoleniec.
Leo Szilard, wędrowny prorok.
Hugh Dowding, niebiański rycerz.

Fizycy, matematycy i wojskowi, byli kluczowymi aktorami, tylko dyskretnymi, podczas przygody, która ich przerosła: II wojny światowej. Jednego dnia, jednej nocy, chodząc po ulicy lub śniąc w świetle księżyca, mieli przebłyski intuicji, które zmieniły oblicze świata.

Matematyk Cédric Villani i rysownik Baudoin skrzyżowali swoje pióra, aby opowiedzieć w tym poetyckim i fascynującym dokumencie o czterech niezwykłych przeznaczeniach.

Cédric Villani urodził się w 1973 roku w Brive-la-Gaillarde, studiował w Toulonie i Paryżu. Pomiędzy rokiem 2000 a 2010, był nauczycielem i badaczem w Ecole Normale Supérieure w Lyon i parokrotnie był profesorem wizytującym na uczelniach w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest profesorem na Uniwersytecie Lyon 1 oraz dyrektorem Henri Poincaré Institute (CNRS / UPMC) w Paryżu, państwowego instytutu dedykowanego matematyce i fizyce teoretycznej.

W 2010 roku otrzymał Medal Fieldsa - matematycznego Nobla. Dwa lata później opublikował swoją pierwszą powieść Théorème vivant, w wydawnictwie Grasset. Będąc członkiem Akademii Nauk, Cédric Villani jest niestrudzonym ambasadorem swojej dyscypliny wśród szerokiej publiczności i ogółu społeczeństwa.

Edmond Baudoin urodził się w Nicei w 1942 roku. W wieku 16 lat opuszcza szkołę i zaczyna pracę w księgowości nicejskiego urzędu miasta, czym zajmuje się aż do wieku 33 lat. Wtedy postanawia zająć się w życiu tylko rysowaniem. Zaczyna od pracy dla Circus, Pilote i L’Écho des Savanes, zanim w 1981 roku opublikuje swoja pierwszą książkę. Stworzył ponad pięćdziesiąt książek i pracował z takimi osobistościami jak Le Clézio, Fred Vargas, Tahar Ben Jelloun, Frank, l'Abbé Pierre, Celine Wagner, Troubs, Mircea Cartarescu, Nadine Brun Cosme, Fred Debomy ...

Na Festiwalu Angoulême otrzymał nagrodę dla Najlepszego Albumu za Couma Acò (1992) i Najlepszy Scenariusz za Le Voyage (1997). We Francji i na całym świecie, Baudoin jest uznawany za jednego z mistrzów współczesnego komiksu. To jego pierwszy komiks wydany po polsku!

[opis wydawcy]

Galerie

Księżycowi marzyciele Księżycowi marzyciele Księżycowi marzyciele Księżycowi marzyciele Księżycowi marzyciele

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-