baner

Komiks

Mały wampir

Mały wampir

Scenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2017
Tłumaczenie: Jakub Jankowski, Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x220 mm
Stron: 228
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-24-0
Komiks nr 215
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Mały Wampir to niedojrzała wersja wampira Fernanda, znanego czytelnikom z albumów Wampir i Aspirine. W tej opowieści towarzyszą mu - nieodłączny różowy pies Pomiduch, ludzi przyjaciel Michel, wampirza mama Pandora, straszny Kapitan Umarlaków, i zestaw przezabawnych potworów - skatologiczny Morg, krwiożerczy Kłod i wielooki Oczarz. Bohaterowie przeżywają tysiące przygód w tym zbierającym całą serię albumie. Joann Sfar pracuje obecnie nad animowaną wersją przygód Małego Wampira.

Mały Wampir zapewni czytelnikom dużo dzikiej zabawy, wesołego i inteligentnego humoru, delirium, ckliwości, nieograniczonej niczym wyobraźni i ekscytujących przeżyć. Album zawiera wszystkie 7 oryginalnych tomów, w tym zdobywcę Nagrody dla najlepszego komiksu dziecięcego w Angouleme: Mały Wampir i micha kupy.

*  *  *

Podsumowując: dla wielbicieli Sfara „Wampir” jest lekturą obowiązkową, dla wszystkich pozostałych – bardzo dobrym rozwiązaniem na długi i ponury zimowy wieczór.

Sebastian Chosiński, esensja.pl

"Wampir" to tytuł, którego nie można nie polubić. Znakomici bohaterowie, inteligentne scenariusz i humor oraz urocze rysunki nikogo nie pozostawią obojętnym.

Michał Kamiński, onet.pl

 

Fenomenalnie napisane postaci, efektowne dialogi (ukłony w stronę tłumaczy) i absolutnie niekonwencjonalne rozwiązania zastosowane w "Wampirze" utwierdzają geniusz Joanna Sfara. Śmiem twierdzić, że ten twórca ma niewielką konkurencję na świecie, a wśród komiksów wydanych w Polsce - żadnej. Sfar pokazuje, że można schlebiać tradycji i budować nowe. Że można inteligentnie i zabawnie. Że komiks wciąż może zaskakiwać. Wobec tak błyskotliwie napisanych historii, z tak prostymi, ale idealnymi zakończeniami nie można przejść obojętnie.

Dominik Szcześniak, ziniol.blogspot.com

[opis wydawcy]

Recenzja

Wampir idzie do szkoły, Łukasz Słoński

Galerie

Mały wampir Mały wampir Mały wampir Mały wampir Mały wampir Mały wampir

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-