Komiks

Faks z Sarajewa

Faks z Sarajewa

Scenariusz: Joe Kubert
Rysunki: Joe Kubert
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2017
Tytuł oryginału: Fax from Sarajevo: A Story of Survival
Rok wydania oryginału: 1996
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 225x298 mm
Stron: 178
Cena: 89,90 zł
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 9788380970496
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Faks z Sarajewa to oparta na faktach powieść graficzna amerykańskiego „weterana” komiksu, Joe Kuberta o konflikcie w byłej Jugosławii.

Ervin Rustemagić, europejski agent Kuberta, na początku lat 90. wraz z rodziną mieszkał na przedmieściach Sarajewa. Gdy wybuchła wojna i zniszczono ich dom, przenieśli się do dla dziennikarzy w centrum Sarajewa. Po 1,5 roku oblężenia i ostrzału Rustemagiciom, dzięki pomocy artystów i dziennikarzy, udało się zdobyć słoweńskie obywatelstwo i uciec z miasta.

Tytułowy faks okazał się jedyną możliwością komunikacji z przyjaciółmi i klientami Rustemagicia. Wśród nich był Kubert, gwiazda DC Comics, autor m.in. postaci Hawkmana. Kubert zebrał faksy swojego agenta i na ich podstawie stworzył wciągającą opowieść o wojnie bałkańskiej.

Faks z Sarajewa okazał się sukcesem artystyczny, ogłoszony komiksem roku przez „The Washington Times”, nagrodzony Eisner Award i Harvey Award jako najlepsza powieść graficzna 1996 roku, doczekał się też uznania we Francji (Alph-Art Award w kategorii najlepszy komiks zagraniczny).


[opis wydawcy]

Recenzja

Ta historia jest prawdziwa, Marcin Kamiński

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-