Komiks

Sienkiewicz na nowo - komiksowo. Publikacja pokonkursowa
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Publikacja zawiera prace uczestników warsztatów i konkursu „Sienkiewicz na nowo - komiksowo”. Konkurs „Sienkiewicz na nowo - komiksowo” przeprowadzony został w ramach projektu „Ugryźć Sienkiewicza”. Myślą przewodnią konkursu była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza oraz pobudzenie kreatywności i zachęcenie młodzieży do nowatorskiego podejścia do dzieł Henryka Sienkiewicza. W konkursie udział wzięła młodzież z łódzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs poprzedzony został warsztatami tworzenia komiksów, które poprowadził Jacek Frąś, artysta plastyk, rysownik komiksów, plakacista, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

W zbiorze znajduje się 17 komiksów zainspirowanych Henrykiem Sienkiewiczem. Nawiązania do autora i jego dzieł są bardzo różnorodne, czasami zaskakujące. Jedne z nich bezpośrednio bazują na dziełach noblisty, inne pokazują alternatywne historie z życia pisarza. Młodzież zastosowała różne techniki wykonania prac, są wśród nich komiksy rysowane ołówkiem, prace kolorowe i wykonane przy pomocy programów do tworzenia komiksów. Jury doceniło wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, publikując je w tym wydawnictwie.

W pierwszej części publikacji znajdują się prace nagrodzone i wyróżnione. W drugiej części umieszczono pozostałe komiksy. Publikacja dostępna w zbiorach WBP.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Łódź 2016

Projekt „Ugryźć Sienkiewicza” realizowany był przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi we współpracy z Katedrą Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz ze Stowarzyszeniem Kobiety.lodz.pl grupa „Latające Babcie z Plusem”.

Przedsięwzięcie zrealizowano ze środków Instytutu Książki w ramach obchodów Roku Sienkiewicza 2016 przygotowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji celowej z budżetu Województwa Łódzkiego.

[opis wydawcy]

Galerie

Sienkiewicz na nowo - komiksowo. Publikacja pokonkursowa Sienkiewicz na nowo - komiksowo. Publikacja pokonkursowa Sienkiewicz na nowo - komiksowo. Publikacja pokonkursowa

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-