baner

Komiks

Monster #8

Monster #8

Scenariusz: Naoki Urasawa
Rysunki: Naoki Urasawa
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2016
Seria: Monster
Tłumaczenie: Radosław Bolałek
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 150 x 210 mm
Stron: 404
Cena: 65,00 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 9788365520098
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„W mojej pamięci musi być klucz do narodzin tego potwora!”. Nina została w Pradze, aby odzyskać swoje wspomnienia i wreszcie jej się to udało!!! Co się stało z Niną i Johanem?! Co było w Rezydencji Czerwonej Róży?

Johan nigdy nikogo nie słucha. Johan nigdy nikomu nic nie daje. Johan nikim nigdy się nie interesuje. Do czego zmierza? Co go pchnęło do bycia potworem? Co się wydarzy, gdy prawda zacznie wychodzić na jaw?

Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł – MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Shō. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Ōtomo (autora Akiry).

[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

WSPOMNIENIA ODZYSKANETo już przedostatni tom „Monstera”. Fabuła zaczyna więc powoli wkraczać w ostatnią fazę, jednak wciąż wiele pozostało do opowiedzenia. Czym zaskoczy nas autor? Co jeszcze czeka na jego bohaterów? I jakie odpowiedzi wreszcie dostaniemy? Pewne jest tylko jedno – zabawa jak zwykle będzie znakomita.Tenma zjawia się w barze, w którym bywa obecny narzeczony Evy. Nawet groźby wydania go, ani pobicia nie są w stanie zniechęcić go do konfrontacji z mężczyzną. Wie, że jego bezpośrednim przełożonym jest Niemowlę i wie także, że ochronę kobiety zlecił ktoś stojący wyżej w hierarchii. Dlatego też chce poznać nazwiska dwóch pozostałych założycieli organizacji, których nie znał nawet generał Wolf. Czy odpowiedzi go usatysfakcjonują? I co będzie z Evą, na którą wyrok został już wydany?

To jednak zaledwie początek. Początek końca, bo Nina, która pozostała w Pradze, wreszcie odzyskuje wspomnienia. Pojawia się szansa uzyskania odpowiedzi na najważniejsze pytania: co było w Rezydencji Czerwonej Róży i co stało się z Niną i Johanem? To jednak dopiero tylko przeszłość. Zrozumienie jej jest istotne, by odkryć co sprawiło, że Johan stał się potworem, ale równie ważne, a może ważniejsze są pytania o to, co się stanie, gdy prawda wyjdzie na jaw…Wiele rzeczy w tej mandze jest znakomitych. Autor zadbał o to, by „Monster” był mroczny, nastrojowy, pełen zagadek i tajemnic, ale także emocjonujący, poruszający i autentycznie wciągający. Wystarczy zacząć lekturę, a czytelnik tak wpada w ten świat, że trudno mu się od niej oderwać. A przecież za każdym razem dostajemy solidną porcję czytania, bo jeden tom polskiego wydania zawiera w sobie dwa oryginalne. W ręce czytelników trafia więc komiks liczący dobre czterysta stron.Co oczywiście cieszy, kiedy seria jest tak udana, jak ta. Naoki Urasawa stworzył tu zdecydowanie jedno z najlepszych dzieł swojego życia, momentami lepsze nawet niż rewelacyjny „Pluto”. W oby mangach mamy jednak te same elementy, charakterystyczne dla twórczości mangaki: pełna zagadek i tajemnic fabuła, interesujący bohaterowie i europejskie scenerie oddane z równym realizmem, jak te japońskie.To ostatnie jest oczywiście zasługą znakomitych ilustracji, prostych, kiedy trzeba, dokładnych i zachwycających, gdy wymaga tego fabuła. Ogląda się to z dużą przyjemnością, tak samo zresztą, jak czyta. I wciąż ma się ochotę na więcej. Szkoda więc, że to już przedostatni tom, ale lepiej, że autor kończy trzymając poziom, niż miałby ciągnąć swoją opowieść w nieskończoność, z kiepskim skutkiem. Polecam.