baner

Komiks

Blueberry #0: Fort Navajo. Burza na Zachodzie. Samotny Orzeł. Zaginiony jeździec. Tropem Nawahów

Blueberry #0: Fort Navajo. Burza na Zachodzie. Samotny Orzeł. Zaginiony jeździec. Tropem Nawahów

Scenariusz: Jean-Michele Charlier
Rysunki: Jean Giraud, Jije
Kolor: Jean Giraud, Claude Poppe
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2017
Seria: Blueberry, Plansze Europy
Tytuł oryginału: Blueberry: Fort Navajo / Tonnerre à l'ouest / L'aigle solitaire / Le cavalier perdu / La piste des Navajos
Rok wydania oryginału: 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 240
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328119659
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Tom zbiorczy bestsellerowej serii o przygodach porucznika Blueberry’ego, słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu. Album zawiera pięć epizodów, które rozpoczynają cały cykl, a zarazem tworzą jedną historię.

Mike S. Blueberry, niesforny oficer kawalerii USA, zostaje karnie przeniesiony na Dziki Zachód. Już w pierwszych dniach pobytu w nowej jednostce, Forcie Navajo, przysparza sobie wroga w osobie nienawidzącego Indian majora. Tymczasem w okolicy fortu dochodzi do napadu, o który zostają posądzeni Apacze. Rozpoczynają się walki z Indianami, które przeradzają się w wielkie powstanie wszystkich plemion z Arizony i Nowego Meksyku. W krwawej wojnie sprzymierzone szczepy odnoszą jeden sukces za drugim. Blueberry znajduje się w samym sercu konfliktu. Choć uważa, że to nie Apacze ponoszą odpowiedzialność za wybuch wojny, staje do walki z czerwonoskórymi, gdyż tak każe mu honor żołnierza. Przy okazji przeżyje mnóstwo niezwykłych przygód po obu stronach granicznej rzeki Rio Grande.

Cykl wymyślili i tworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik i scenarzysta Jean Giraud, znany także jako Moebius (Garaż hermetyczny, Człowiek z Ciguri, Arzach, Świat Edeny).

Albumy zawarte w tym tomie:

Fort Navajo,

Burza na Zachodzie,

Samotny Orzeł,

Zaginiony jeździec,

Tropem Nawahów

[opis wydawcy]

Galerie

Blueberry #0: Fort Navajo. Burza na Zachodzie. Samotny Orzeł. Zaginiony jeździec. Tropem Nawahów Blueberry #0: Fort Navajo. Burza na Zachodzie. Samotny Orzeł. Zaginiony jeździec. Tropem Nawahów Blueberry #0: Fort Navajo. Burza na Zachodzie. Samotny Orzeł. Zaginiony jeździec. Tropem Nawahów

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-