reklama baner reklama
baner

Komiks

Niedźwiedzi Kieł #2: Hanna

Niedźwiedzi Kieł #2: Hanna

Scenariusz: Yann
Rysunki: Alain Henriet
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2016
Seria: Niedźwiedzi Kieł
Tytuł oryginału: Dent d'ours: Hanna
Wydawca oryginału: Dupuis
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 48
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 9788365454201
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Śląsk, lata trzydzieste ubiegłego wieku, wtedy – część Rzeszy pod rządami Hitlera i butem NSDAP. Trójkę dzieciaków: Maxa, Wernera i Hannę łączy, poza wspólnymi zabawami, wielka wspólna pasja – LOTNICTWO! Każde z nich pragnie latać, a ponieważ kraj zaczyna się remilitaryzować, szanse na realizację pasji, wydają się być całkiem realne. Pomimo zakazu rozwoju lotnictwa wojskowego, Niemcy wiedzą, że ważniejsi od samolotów są piloci. Tych trzeba szkolić od małego, stąd licznie powstałe kluby szybowcowe. W jednym z takich klubów, dostają szansę nasi młodzi bohaterowie. Niestety, dzieciaki różni rzecz, która w owym czasie dzieliła wielu w Europie,… pochodzenie. Okazuje się, że jedno z trojga ma żydowskie pochodzenie. Max zostaje zmuszony do emigracji za ocean i tam….zostaje pilotem, podobnie, jak pozostała w Niemczech jego dwójka przyjaciół.

Tymczasem, nad Europę nadciągają ciemne chmury – wybucha wojna. Nasi bohaterowie stają naprzeciwko siebie, będą walczyć….na polskim niebie.

Jedna z nielicznych – opowieść wojenna francuskiego autorstwa, której akcja rozgrywa się w naszym kraju, a bohaterowie toczą walkę na naszym niebie. Jest i polski ruch oporu, w postaci Armii Krajowej! Ciekawa propozycja dla wszystkich fanów komiksu i historii.

[opis wydawcy]

Galerie

Niedźwiedzi Kieł #2: Hanna Niedźwiedzi Kieł #2: Hanna

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-