reklama baner reklama

Nowe Teksty

Zły dzień Claytona Cole'a
Panic o "II wojna domowa. Amazing Spider-Man"
Marvel mówi: sprawdzam
Pawełek o filmie "Avengers. Koniec gry"
Kosmos jest do kitu!
Sławiński o "Invincible #04"
Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-29

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Ao No Exorcist #17

Scenariusz: Kazue Katou
Rysunki: Kazue Katou
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2016
Seria: Ao No Exorcist
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 9788380960886
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Z rozkazu Mephista Rin i Yukio ruszają do prefektury Aomori w celu odnalezienia zaginionej Shury. Podążając jej śladem, bracia docierają do położonego nad jeziorem górskiego miasteczka. Jednak nawet w najgorszych koszmarach nie widzieli niczego podobnego do tego, co czyha na Shurę...

[opis wydawcy]

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

wkp -

DŁUGO NIE POŻYJĘI znów „Ao no Exorcist” pozytywnie mnie zaskoczył. Oczywiście spodziewałem się, że w tym tomie zacznie się kolejny, nieco dłuższy wątek, a na strony tomików wrócą walki i szybka akcja, ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Autorka jednak wiedziała co zrobić, by rozkręcić swoją opowieść. Od szalonego ataku erotycznymi żartami, po pełne emocji walki, których stawka jest wyższa, niż bohaterowie gotowi są zapłacić, wszystko tu jest tak dopieszczone, że aż stanowi kwintesencję całej serii i przy okazji popis najlepszych cech gatunku shounen.Mephisto wysyła Rina i Yukio z pozoru prostą misją. Shura zniknęła, a jej ostatnim znanym miejscem pobytu była prefektura Aomori. Nie wiadomo co się stało i dlaczego odeszła, ale najwyraźniej nikt jej nie porwał. Bracia przybywają na miejsce, starając się odnaleźć ją i dowiedzieć się, co się właściwie dzieje. Jednak nie jest to łatwe. Kiedy znajdują nocleg, zostają wzięci za parę gejów, co prowadzi do wielu komicznych sytuacji. Śmiech jednak szybko więźnie w gardle, gdy okazuje się, z czym przyjdzie im zmierzyć się tym razem.

Tymczasem Shura wędruje wśród śniegów ku swojemu przeznaczeniu. Wspominając swoją przeszłość, świadoma, że nie zostało jej wiele życia, postanawia podjąć ostatnią próbę buntu przeciwko temu, na co skazały ją jej przodkinie. Rin i Yukio nie zamierzają jednak pozwolić na taki rozwój wypadków. Gdy poznają prawdę o tym, co kryją mroki przeszłości Shury, decydują się podjąć walkę z nieśmiertelnym bytem, który może zabić ich wszystkich. Cena jest dla nich niewyobrażalnie wysoka, a jednocześnie wydaje się, że zło zaczyna kusić jednego z braci z niespotykaną dotąd siłą…Świetny to tom, oj świetny. Już sam wstęp do niego zapowiadał, że będzie dobrze, bo autorka zdecydowała się odrzucić nieco hamulce i wzbogacić całość o żarty zrozumiałe tylko przez dorosłych czytelników. Dzięki temu liczyłem, że w mandze znajdzie się więcej dojrzałych wątków i pogłębi się nieco jej warstwa psychologiczna. I nie zawiodłem się, choć nadal postacie są dość prosto skrojone. Nie zawiodą się także ci, liczący na więcej erotyki – i to nie tylko w dialogach.Ale i tak najważniejsza jest tutaj walka, nierozerwalnie spleciona z przeszłością (i przyszłości Shury). Walka pełna emocji, dla wielu także wzruszeń i potrafiąca zaskoczyć, nawet jeśli całość zmierza w dość oczywistym kierunku. Aż chciałbym napisać na ten temat coś więcej, jednak nie będę Wam zdradzał szczegółów – wczytajcie się w nie sami. Ja powiem tylko, że znów bawiłem się świetnie, nawet lepiej, niż przez kilka ostatnich tomów, choć one też przecież były bardzo udane.Miłośnicy „Ao no Exorcist” będą więc bardziej, niż zadowoleni. To w końcu jeden z najlepszych tomów serii, jaki dotąd miałem okazję czytać, a było ich naprawdę wiele. Dlatego polecam gorąco.