baner

Komiks

Mute

Mute

Scenariusz: Dennis Wojda, Bartosz Sztybor, Sebastian Skrobol
Rysunki: Sebastian Skrobol
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2016
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 88
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-41-1
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W Fajerwerkach do handlarza dusz przychodzi chłopiec chcący sprzedać swoją duszę w zamian za pokaz sztucznych ogni, które zna tylko z opowieści. Oby się nie powtórzył! to zaskakująca w finale  wizyta u psychoterapeuty, zaś Blask skutecznie straszy i wzrusza.

Sebastian Skrobol rysuje komiksy, które zachwycą miłośników dobrej ilustracji w każdym wieku. Charakterystyczna kreska i maestria kolorysty sprawiły, że Skrobol przebojem wdarł się na polską scenę komiksową.

Od wielu lat komiksy z rysunkami Sebastiana Skrobola i scenariuszami uznanych twórców jakimi są Wojda i Sztybor, zdobywają nagrody na konkursach branżowych. Rozproszone w pokonkursowych antologiach, w końcu w jednym miejscu - w albumie Mute, w którym znajdziecie też kilka premierowych opowieści komiksowych.

Sebastian Skrobol - twórca komiksów, laureat m.in. II Konkursu na Stypendium Gildia.pl. Nakładem Wydawnictwa Komiksowego ukazał się jego album Quiet Little Melody (2013). Zdobywa nagród w konkursie na MFKiG m.in. za:

Fajerwerki (sc. Sztybor) - 3 nagroda w konkursie MFKiG w 2009 roku

Oby się nie powtórzył (sc. Sztybor) - 3 nagroda w konkursie MFKiG w 2010 roku

Island of hope (sc. Wojda) - 2 nagroda w konkursie MFKiG w 2011 roku

Ghost Kids - The Ribbon (sc. Wojda) - 1 nagroda w konkursie MFKiG w 2012 roku

Ghost Kids - The Mask (sc. Wojda) - 3 nagroda w konkursie MFKiG w 2014 roku

Bartosz Sztybor - scenarzysta, autor m.in. Wróć do mnie, jeszcze raz (Komiksu Roku 2015 Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego, rys. Wojciech Stefaniec), serii 'Niezła darka, Drapak!' (rys. Tomasz Kaczkowski), It's Not About That (rys. Piotr Nowacki).

Dennis Wojda - rysownik, scenarzysta komiksowy, dwukrotny laureat Grand Prix w konkursie MFKiG, autor m.in. autobiograficznego komiksu 566 kadrów i serii 'Mikropolis' (rys. Krzysztof Gawronkiewicz).

[opis wydawcy]

Recenzja

Zapraszamy do Skrobolandu, Krzysztof Tymczyński

Galerie

Mute Mute Mute

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-