baner

Komiks

Rycerze świętego Wita

Rycerze świętego Wita

Scenariusz: David B.
Rysunki: David B.
Wydanie: II
Data wydania: Październik 2016
Tytuł oryginału: l'Ascension du Haut Mal / Epileptic
Rok wydania oryginału: 1996-2003
Wydawca oryginału: L’Association
Tłumaczenie: Katarzyna Koła
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 200 × 265 mm
Stron: 392
Cena: 99,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-44-4

WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Opus magnum Davida B., uważanego za jednego z najważniejszych i najoryginalniejszych europejskich twórców komiksu. Ta tworzona przez siedem lat autobiograficzna historia o zmaganiach rodziny z epilepsją brata autora, podobnie jak „Maus” Arta Spiegelmana, uznana została za arcydzieło nie tylko komiksowe, a swemu twórcy przyniosła liczne wyróżnienia na całym świecie, w tym laury za scenariusz na festiwalu w Angoulême oraz prestiżową amerykańską nagrodę Ignatz.

David B. urodził się w małym miasteczku w pobliżu Orleanu we Francji. Jego dzieciństwo upływało na beztroskich zabawach z dzieciakami z sąsiedztwa oraz starszym bratem, Jean-Christophe’em, z którym wspólnie dokuczali młodszej siostrze – Florence. Ich świat drastycznie się zmienia, gdy w wieku 11 lat Jean-Christophe dostaje pierwszego ataku padaczki. Poszukiwaniom leku na tę chorobę cała rodzina poświęci się całkowicie. Pomocy szukali będą u lekarzy, szamanów, znachorów, tajemniczych guru i w makrobiotycznych komunach.

David B., opowiadając o swojej rodzinie, zabiera czytelnika w niezwykłą podróż po Francji lat 60. i 70., ale też do głowy przyszłego wizjonera komiksu. Autor „Rycerzy świętego Wita” z niezwykłą szczerością dzieli się swoimi wspomnieniami z tamtego czasu, gdy jedyną ucieczką przed koszmarem, który spotkał jego ukochanego brata, była wyprawa w świat dziecięcej wyobraźni. Jest on zaludniony przez niezwykłe stworzenia, samurajów i wojowników, którzy jako jedyni mogą wygrać wielką bitwę z wyniszczającą chorobą.

Oszałamiające wizualnie dzieło Davida B. ukazało się pierwotnie we Francji w sześciu częściach. Polska edycja zbiera je wszystkie w jeden tom.


[opis wydawcy]

Galerie

Rycerze świętego Wita Rycerze świętego Wita Rycerze świętego Wita Rycerze świętego Wita Rycerze świętego Wita Rycerze świętego Wita

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-