baner

Komiks

Kroniki jerozolimskie

Kroniki jerozolimskie

Scenariusz: Guy Delisle
Rysunki: Guy Delisle
Kolor: Lucie Firoud, Guy Delisle
Wydanie: II
Data wydania: Lipiec 2016
Tytuł oryginału: Jerusalem. Chronicles from the Holy City
Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Drawn and Quarterly
Tłumaczenie: Katarzyna Koła
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x240 mm
Stron: 336
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-37-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Komiks Guy Delisle'a opowiada o czasie jaki autor spędził z rodziną w Jerozolimie i okolicach Świętego Miasta. Z właściwą sobie spostrzegawczością, poczuciem humoru i dystansem opisuje on spotkania z Żydami, Palestyńczykami, pracownikami organizacji humanitarnych z całego świata; przechodzenie przez punkty kontrolne pilnowane przez izraelską armię, wycieczki wzdłuż słynnego muru bezpieczeństwa, czy zwiedzanie miejsc najważniejszych dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

Ale w Kronikach jerozolimskich znajdziemy też opis codziennego życia w tym jednym z najdziwniejszych miejsc na Ziemi – problemy z przedszkolem dla dzieci, ulicznymi korkami, pracą. Ten pełen niuansów i szczegółów niedostępnych zwykłym turystom zapis półtorarocznego pobytu Delisle'a w Jerozolimie uważa się za najlepszy komiks w karierze twórcy Pjongjangu. Czego dowodem choćby nagroda za najlepszy album roku przyznana na festiwalu komiksu w Angoulême.

[opis wydawcy]

Galerie

Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-