baner

Komiks

Smerfy #20: Szare Smerfy

Smerfy #20: Szare Smerfy

Scenariusz: Thierry Culliford
Rysunki: Alain Maury
Kolor: Nine
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2016
Seria: Smerfy
Tytuł oryginału: La Menace schtroumpf
Rok wydania oryginału: 2000
Wydawca oryginału: Le Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116207
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Cykl filmów animowanych o Smerfach jest jedną z najbardziej znanych na świecie bajek małego i dużego ekranu. Nim jednak niebieskie skrzaty zaistniały w filmach, zdobyły miliony czytelników, występując w komiksach autorstwa Peyo.

Smerfy znane są z dobroci, chęci niesienia pomocy oraz umiłowania przyrody i pokoju. Tylko dzięki tym cechom wielokrotnie pokonywały niebezpieczeństwa grożące ich społeczności. Jednak w ostatnim czasie - z nieznanych przyczyn - mieszkańcy wioski stają się dla siebie coraz bardziej niemili, a kłótnie i bójki wybuchają nawet z błahych powodów! Kiedy upomnienia Papy Smerfa nie przynoszą efektu, opiekun niebieskich skrzatów dochodzi do wniosku, że czas zastosować radykalne środki. Sięga po księgę magii i odprawia skomplikowane czary. Tak właśnie rozpoczynają się wielkie kłopoty Smerfów z niespodziewanymi gośćmi - Szarymi Smerfami!

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. XX wieku przez belgijskiego rysownika Pierre'a Culliforda (1928 - 1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

[opis wydawcy]

Recenzja

Na czym polega bycie smerfastycznym?, Maciej Gierszewski

Galerie

Smerfy #20: Szare Smerfy Smerfy #20: Szare Smerfy Smerfy #20: Szare Smerfy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-