baner

Komiks

Flashpoint. Punkt krytyczny

Flashpoint. Punkt krytyczny

Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Andy Kubert
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2016
Seria: Flash, DC Deluxe
Tytuł oryginału: Flashpoint
Rok wydania oryginału: 2011
Wydawca oryginału: DC Comics
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda, obwoluta
Stron: 180
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-1694-8
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Flashpoint – Punkt krytyczny,opowieść o Flashu, najszybszym człowieku na świecie, zapoczątkowała nowy etap popularności tego nieco zapomnianego superbohatera.

Młodzieniec Barry Allen ma dziwne wspomnienia – zdaje mu się, że był Flashem, ale nikt z jego otoczenia nie kojarzy takiej postaci. Co więcej, jego ukochana żona okazuje się narzeczoną kogoś innego, a matka wciąż żyje, choć przecież umarła wiele lat temu. Z kolei superłotr Mister Freeze jest ulubieńcem ludzi, którzy z szacunkiem nazywają go Obywatelem Chłodem. No i nie istnieje Superman... Barry czuje się jak we śnie, bo niby żyje w świecie, który pamięta, ale jest to świat zupełnie inny. Postanawia dociec prawdy, a ma nadzieję, że pomoże mu w tym jedyny człowiek, który ostał się z dawnej rzeczywistości – Batman. Tyle że nawet Batman okazuje się jakiś dziwny... Tak rozpoczyna się historia poszukiwania przez Allena własnej tożsamości i prawdy o świecie. Śledztwo doprowadzi go do niezwykłych i bolesnych wniosków. Kto tak naprawdę jest winien przemianie rzeczywistości?

Opowieść została napisana przez uznanego scenarzystę komiksowego i filmowego Geoffa Johnsa (m.in. Batman, Superman, Green Lantern), a narysowana przez członka słynnego komiksowego klanu Kubertów, Andy’ego (Batman, Iron Man, Origin, JLA).

[opis wydawcy]

Recenzja

Teoria względności, Przemysław Pawełek

Galerie

Flashpoint. Punkt krytyczny Flashpoint. Punkt krytyczny Flashpoint. Punkt krytyczny

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-